Hlavná stránka

>

Správy

>

Headlinerom Festivalu Partnerstva bude legendárny Chris Norman

Headlinerom Festivalu Partnerstva bude legendárny Chris Norman

Chris Norman
Zdroj: PR / Festival Partnerstva
14.07.2022 - 13:30 | redakcia

Na slovenskej mape festivalov pribudla novinka. Festival Partnerstva vypukne v malebnej obci na juhu Slovenska 5. a 6. augusta. Nový festival oslávi ľudovú kultúru a tradície dvoch národov Maďarska a Slovenska. Na akcii zahrajú Kandráčovci Kollárovci či Lúčnica. Z maďarskej scény vystúpia Csík Zenekar alebo Apostol či Lagzi Lajcsi. Hlavnou hviezdou festivalu je legendárny britský spevák Chris Norman.


Festival Partnerstva sa bude konať v obci Martovce v okrese Hurbanovo v novopostavenom kultúrno-spoločenskom areáli prvý augustový víkend. Vstupenky na podujatie sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.

"Festivalom chceme na územia, kde žijú a stretávajú sa dve národnosti priniesť podujatie, ktoré poskytne na jednom mieste možnosť vidieť a zažiť hudobný program pretkaný tradičným ľudovým umením oboch národností. Miesto konania obec Martovce poskytuje jedinečnú lokalitu a technické zázemie pre organizovanie takéhoto typu podujatia. Táto akcia má za cieľ dlhodobo niesť hlavnú myšlienku udržateľnosti kultúrnej minulosti a historických tradícií," vysvetľuje organizátor podujatia Dušan Drobný.

Okrem hudobníkov slovenskej a maďarskej hudobnej scény zavíta do obce na južnom Slovensku po prvýkrát aj legendárny britský spevák Chris Norman. Úspešný Chris sa hudbe venuje od detstva a na konte má množstvo hitov so skupinou Smokie aj so speváčkou Suzie Quatro.

"Hudba je mojou súčasťou od malička. Už ako úplne malý chlapec som sedel pri rádiu a spieval si. Mojou srdcovkou navždy zostane hudba 60. rokov. Na obdobie, keď som hral so Smokie, spomínam veľmi rád. Boli to pekné časy, dodnes som v kontakte s členmi kapely. Takže hoci je to pre mňa už minulosť, je to súčasťou môjho života," prezradil Chris Norman.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti