Hlavná stránka

>

Správy

>

Fúzia gitaristov: V Modre a v Bratislave vystúpia Shaun Fergusson a Peter Luha

Fúzia gitaristov: V Modre a v Bratislave vystúpia Shaun Fergusson a Peter Luha

14.08.2019 - 08:00 | redakcia

Vďaka slovenským kontaktom s novou, ale veľmi aktívnou platformou MusiConnect Canada, príde na Slovensko koncom leta kanadský hudobník Shaun Fergusson. So svojím komorným ansámblom sa predstaví v Dánsku, Taliansku, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku odohrá až 3 koncerty.


Gitarista a skladateľ Shaun Fergusson zaujme vďaka svojej modernej, voľnej a transcendentnej inštrumentálnej hudbe. Jeho intímne kompozície dokážu očariť hudobných nadšencov aj menej skúsených divákov. Narodil sa a vyrastal v Novom Brunswicku a už takmer dvadsať rokov sa venuje komponovaniu a hraniu. Jeho druhý album Résilience bol vydaný v decembri 2017, zatiaľ čo jeho prvý opus Ascensions v roku 2011.

Ako hudobník je samouk, ktorý sa vždy spoliehal na svoje inštinkty v komponovaní a skúmaní rôznych hudobných foriem, ktoré sú v súlade s jeho hudobnými predstavami. Svoje gitarové zručnosti dokázal preniesť na mnoho ďalších strunových nástrojov, najmä na violončelo a basovú gitaru, ako aj na rôzne bicie nástroje. Hráva so svojím komorným zoskupením, ale aj ako sólista, ktorý publikum strhne svojou muzikalitou v rámci one man šou. So skutočnou vášňou pre umenie vo všetkých jeho formách sa Shaun rád zapája do projektov, ktoré kombinujú poéziu, výtvarné umenie, tanec a hudbu. Hneď po účinkovaní na festivale Lodenica v Piešťanoch dňa 31. augusta so svojím ansámblom, bude pokračovať spoluprácou so slovenským gitaristom Petrom Luhom.


Peter Luha je slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a producent. Jeho jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník (perkusívne údery, slap, tapping, fingerstyle..). Pri svojich vystúpeniach majstrovsky kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiach a vďaka technike takzvaného loopingu dokáže sám nahradiť celú kapelu.

Jeho majstrovstvo si všimli aj v zahraničí. Peter Luha je oficiálnym hráčom viacerých prestížnych svetových značiek – gitár Ortega /DE/, Framus /DE/, TheBone /CH/ a Klema /SK/, strún Elixir /US/, snímačov K&K Sound /US/. Sólovo koncertoval v mnohých krajinách Európy, ale aj v Mexiku či Indii. Viackrát vystúpil vo Wiener Konzerthaus ako hosť svetoznámeho dua Igudesman & Joo spolu s Wiener Symphoniker alebo Tonkustler orchestra. Spolu so skupinou Persona Grata vystúpil v rokoch 2015 a 2019 aj s legendou žánru – Dream Theater.

Spoluprácou týchto dvoch talentovaných umeleckých osobností vznikne jedinečný projekt, ktorý prinesie fúziu dvoch kultúr a dvoch hudobných vízií. Ich prvý spoločný koncert si diváci budú môcť vychutnať v krásnom priestore Nemeckého evanjelického kostola v Modre, presne 3. septembra o 19.00 (vstupné na mieste) a druhý hneď 4. septembra v príjemnom bratislavskom klube Siedma struna rovnako o 19.00 (vstupné na mieste).


Projekt podporila platforma MusiConnect Canada.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Ľubica Záborská.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti