Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Silband chystá ďalší koncert, v Košiciach s ňou zaspieva aj Martin Chodúr

Kapela Silband chystá ďalší koncert, v Košiciach s ňou zaspieva aj Martin Chodúr

14.09.2017 - 15:00 | redakcia

Formácia Silband je multižánrová cimbalová kapela, ktorá pretvára tanečnú hudbu a pop do zaujímavých akustických aranžmánov. Po minuloročnom premiérovom vlastnom verejnom vystúpení chystá kapela ďalší koncert. Uskutoční sa 10. októbra v Kulturparku v Košiciach.


Skupina Silband intenzívne koncertuje, no jej vystúpenia sú väčšinou pre uzavreté spoločnosti na rôznych firemných a súkromných oslavách, plesoch či festivaloch. Tentokrát sa však hudobníci rozhodli sami zorganizovať vystúpenie pre verejnosť. "Robíme to pre našich fanúšikov, ktorí nemajú príležitosť nás počuť. Stále nás oslovovali s otázkou, kedy sa na nás môžu prísť pozrieť a teraz je to tu. Na koncert môže prísť hocikto, všetci sú vítaní. Intenzívne na príprave koncertu pracujeme a určite sa bude na čo pozerať," hovorí kontrabasista Miloš Silvay.

"Minulý rok sme začali a teraz pokračujeme. Prezentujeme sa ako multižánrová kapela, no za hodinu a pol, ktorú sme odohrali minulý rok, sa zďaleka nedalo odprezentovať všetky hudobné žánre. Preto bude koncert roku 2017 akýmsi pokračovaním. Odznejú ďalšie hudobné štýly, snáď sa v nich publikum nájde," vysvetľuje Slávka Silvayová.

Ani tento rok na koncerte nebude núdza o hostí. Okrem blízkeho kamaráta kapely Roba Šimka sa na pódiu objaví aj víťaz prvej Česko Slovenskej SuperStar Martin Chodúr. S ním kapela ntočila videosingel Salome, ktorý vyšiel v januári tohto roka. "S Martinom sme si sadli. Je to veľmi príjemný človek a vynikajúci hudobník. Sme veľmi radi, že je ochotný prísť na náš koncert a zahrať si s nami. Dúfame, že tento koncert nebude poslednýkrát, čo sa s Martinom ocitneme spolu na pódium," povedal Gabi Silvay, aranžér kapely Silband.


Skupina sa tento rok úspešne zviditeľníla aj v súťaži hudobnej stanice MTV. Spolu s Tomášom Buranovským vytvorili cimbalovú coververziu skladby Cake By The Ocean a mali obrovský úspech. Vyhrali divácke hlasovanie s počtom takmer 93 miliónov hlasov. Skladba zaujala aj tým, že v nej použili ozembuch. Ďalšia novinka kapely, ktorá nebude chýbať ani na koncerte 10. októbra v košickom Kulturparku, je Skús poslednýkrát, čo je coververzia hitu Europe The Final Countdown. S ňou kapela hviezdila v markizáckej Chart Show.

Silband v súčasnosti avizuje vydanie albumu. "Áno, všetko je pripravené a my dúfame, že našich fanúšikov prekvapíme ešte tento rok," hovoria členovia.


Redakciu Hudba.sk informovala manažérka skupiny Katarína Silvayová.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti