Hlavná stránka

>

Správy

>

Nu metaloví Crea Cage sa v novinke Utekám spojili s rapermi N2H

Nu metaloví Crea Cage sa v novinke Utekám spojili s rapermi N2H

14.09.2017 - 14:00 | redakcia

Gelnická kapela Crea Cage a spišskí raperi N2H sa spojili a prinášajú nový singel Utekám. V novinke hovoria o potrebe utiecť zo skazenej reality. Song tvorili vyše roka a nahrávka vznikala až v troch nahrávacích štúdiách.


"Nechceli sme to uponáhľať. Nemáme pätnásť, aby sme sa nasilu snažili vyprodukovať desiatky skladieb ročne. Všetci už pracujeme, ale hudbu stále kladieme na prvé miesto. Preto nám mimoriadne záleží na tom, čo našim fanúšikom ponúkneme. Na songu sme pracovali od júla minulého roka. Spevy sme nahrávali v košickom štúdiu Klakson a prakovskom štúdiu Lemakor. Najviac roboty ale určite urobil náš producent OMP, ktorý dal skladbe zvuk a celkový imidž," hovorí gitarista kapely Crea Cage Martin Hudák.

Text ku skladbe sa vyberal z viacerých nápadov. Napokon vyhrala téma o úteku z reality. Slohy ku skladbe si napísali samotní raperi z N2H, o text v refréne sa postarali ich kolegovia z Crea Cage. "V texte sme nepoužívali vulgarizmy, pretože si myslíme, že doba, v ktorej žijeme je sama o sebe vulgárna. Pri našich songoch považujeme za veľmi dôležité, aby sa s našimi fanúšikmi rozprávali a ponúkli mu stanovisko. Tentokrát poukazujeme na špinu, ktorá sa v spoločnosti udomácnila takým spôsobom, že je to nebezpečné," vysvetľuje Martin Hudák.


Chalani ku skladbe natočili iba lyrics video. Dôvodom sú pracovné povinnosti. "Niektorí z nás pracujú v Bratislave, iní na východe Slovenska. Bolo preto naozaj ťažké stretnúť sa na spoločnom natáčaní. Lyrics video je ale podľa nás výborným spôsobom, ako dostať text k našim fanúšikom ešte bližšie. Okrem uší ho totiž vnímajú aj očami," dodal Matej z N2H. O vizualizáciu skladby sa postarali skúsení producenti z Newill Media Agency.

Redakciu Hudba.sk informoval manažér skupiny Crea Cage Tomáš Thúr.

Foto: FB.com/creacage


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti