Hlavná stránka

>

Správy

>

Čo priniesla šou Super Karaoke? Kontrafakt by ste od Adama Ďuricu asi nečakali

Čo priniesla šou Super Karaoke? Kontrafakt by ste od Adama Ďuricu asi nečakali

14.09.2017 - 09:00 | Miroslava Rabčanová

Slovenská verzia formátu Carpool Karaoke má za sebou svoju premiéru. Prvým hosťom moderátora Sväťa Malachovského bol Adam Ďurica, ktorý si s ním nielen zaspieval svoje najväčšie hity, ale podelil sa aj o milé spomienky z vlastnej svadby. Interpretovali tiež piesne, ktoré rád počúva. Odzneli tak aj kúsky od Bruna Marsa či Kontrafaktu.


Nová televízna šou Super Karaoke v televíznych upútavkách vábila divákov humorom, známymi hitmi a predovšetkým populárnymi hudobnými hosťami, spomedzi ktorých ešte pred prvým odvysielaným dielom tvorcovia odhalili účinkovanie Maťa Ďurindu, Heleny Vondráčkovej či Celeste Buckingham. 

V prvej časti sa v stredu večer predstavil Adam Ďurica, ktorý v uvoľnenej atmosfére porozprával aj o svojej nedávnej svadbe, na ktorej mladomanželom zahral spevák Bystrík. Prezradil tiež, že zopár skladieb pre svojich blízkych zaspieval neplánovane aj on sám. S úsmevom si zaspomínal aj na začiatky svojej kariéry, kedy na jeho klubové koncerty chodilo len pár desiatok fanúšikov, čo sa však zmenilo po úspechu singla Neľutujem, po ktorom zapĺňa sály po celom Slovensku aj v Českej republike. Túto jeseň pre veľký úspech chystá pokračovanie Spolu Tour, v rámci ktorého sa predstaví hlavne v mestách, kde nikdy predtým so samostatným koncertom nezavítal.

Sedí mu viac Karol Duchoň či Kontrafakt?

Priaznivci populárneho hudobníka sa v Super Karaoke pravdepodobne tešili najmä na jeho spev. V aute moderátora Sväťa Malachovského odzneli nielen Adamove hity Spolu či Neľutujem, ale aj skladba Karola Duchoňa Mám ťa rád, ktorá Ďuricu výrazne zviditeľnila v roku 2012, kedy ju hudobník interpretoval v relácii Legendy popu. Zanôtil aj refrén z hitu svojho obľúbeného interpreta Bruna Marsa a viacerých určite prekvapil v roli rapera v skladbe Keď jazdíme my z dielne Kontrafaktu.

Hra na drsných raperov však taxikárovi Malachovskému ani jeho spolujazdcovi príliš nevyšla, naopak, bola najtrápnejším článkom tridsaťminútovej relácie. Voľné tričko, šiltovka a zlatá reťaz na prifarbenie atmosféry, beriem. Prejavom to však pripomínalo skôr paródiu ako pokus o interpretáciu jednej zo skladieb, ktoré si muzikant s času na čas v aute pustí.Paradoxne práve pasáže venované spevu pôsobili najviac rušivo. Nejde o samotný spev, Adam je jeden z tých interpretov, ktorý sa nemusí schovávať za štúdiové nahrávky. Rušivý bol celkový prejav oboch členov posádky. Aj Adamove hity totiž sprevádzala prehnaná mimika a nadnesené gestá, ktoré pôsobili príliš neprirodzene, ako snaha nasilu strhnúť divákov do prudkej zábavy, pričom prejav nekorešpondoval s emóciami, ktoré dané skladby v skutočnosti v sebe nesú. 

V závere bol Adam tajným hosťom na svadbe Sväťovho kamaráta, na ktorej si s evidentne nadšenou nevestou a ženíchom, ale aj ostatnými svadobčanmi spolu zaspievali piesne Neľutujem, Mandolína a hit Opri sa o mňa od IMT Smile, ktorým sa Ďurica pred 13 rokmi uviedol do povedomia ľudí na kastingu speváckej šou SuperStar. Originálny formát Carpool Karaoke má len okolo 15 minút, často i menej. Slovenská verzia má rovných tridsať. Preto sa dalo očakávať, že obsah bude umelo vyplnený vatou vo forme rozhovorov. Možno sa to v prípade niektorej z ďalších častí potvrdí. V tej prvej to tak nebolo. Práve naopak, rozhovory boli zaujímavé, aj keď salvy smiechu za každou vetou tiež nepôsobili vždy najprirodzenejšie. Silený bol však najmä spevácky prejav a "náhodné" stopárky, ktoré boli zhodou okolností Ďuricovými fanúšičkami.

Už teraz je zjavné, že v prípade Super Karaoke bude mnoho závisieť od hosťa. V ďalších epizódach sa okrem vyššie spomenutých predstavia aj Lucie Bílá, Ivan Tásler, Peter Nagy, Richard Müller, či Michal David.

Autorka: Miroslava Rabčanová 
Foto: TV JOJ


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti