Hlavná stránka

>

Správy

>

Tomáš Buranovský predstavuje romantický singel Lúč aj nové umelecké meno

Tomáš Buranovský predstavuje romantický singel Lúč aj nové umelecké meno

14.09.2017 - 08:00 | redakcia

Nové nahrávky talentovaného speváka, ktorý zaujal aj poroty v populárnych televíznych talentových súťažiach (SuperStar 2007, Česko Slovensko má talent 2011), budú vychádzať pod jeho novým pseudonymom BuranoWski. Prvou je singel Lúč, ktorý predstavuje spolu s videoklipom.


Od vydania posledného singla Sám sebou v januári tohto roka na sebe Tomáš Buranovský intenzívne pracoval. V chytľavej novinke Lúč očarí fanúšikov romantických vyznaní najmä príjemným textom, ktorý dokonca miestami vyznieva ako manželský sľub. Videoklip rozpráva príbeh lásky dvoch mladých ľudí s bežnými problémami, v ktorom sa nájdu mnohí z divákov. Námet, scenár, strih a réžiu videoklipu má na svedomí Laco Rychtárik. Na konečnej podobe videoklipu sa podieľali aj ďalší kvalitní hudobníci ako Peter Riava, či Peter Bič, ktorí sú producentmi singla.

"Peter Bič je vynikajúci hudobník, ktorý má veľké množstvo skúseností. Pohybuje sa v tomto biznise dlho, má jasnú predstavu o tom, ako majú veci znieť a to je dobré. Venuje sa mi už dlhšie, hráme si spolu moje piesne. Dá sa povedať, že je takým mojím prvým kritikom. Aj keď musím trošku neskromne poznamenať, že mnoho mojich piesní neskritizoval. A tu je ďalšia podstatná vec: Tým, že sa mu moja tvorba a aj jej spôsob interpretácie páči, je práca s ním jednoduchšia. Vidím, že ho to baví rovnako ako mňa. A keď niečo človeka baví, robí to rád a vo väčšine prípadov aj dobre. Vážim si, že mám možnosť komunikovať a byť v kontakte s hudobníkom, ako je on," priblížil BuranoWski spoluprácu so známym gitaristom a producentom.


Jedna z prvých pesničiek v prelomovej fáze života

Napriek tomu, že slovo lúč znie v piesni pomerne často, spevák si dlho nebol istý, ako skladbu pomenujú. "Pieseň sme nahrávali v čase, keď sme ešte ani nevedeli, ako sa bude volať. Sedeli sme v štúdiu, počúvali ju a vtom Peťo Bič povedal, že je to Lúč. Toto slovo sa v druhej polovici piesňou dosť výrazne nesie, nedá sa ignorovať. Zároveň však nesie aj hlboký odkaz. Po strastiplnej ceste, ktorú som ako mladý, stále sa hľadajúci človek absolvoval, som si uvedomil, čo chcem v živote robiť - hudbu. Ťažko sa to opisuje, ale naozaj to bolo svojím spôsobom osvietenie, pretože sa mi v tesnom slede udialo zopár drobných životných situácií, ktoré, keď som si spojil do celku, dávali logický obraz," približuje spevák. 

"Zrazu som veci uvidel v jasných farbách a jednoducho som si uvedomil, že som dostal talent, ktorý nemôžem len tak zahodiť. Videl som sa ako dedko, ktorý rozpráva svojim vnúčikom, aký mal perfektný hlas a talent, ale jednoducho nebol na svete nikto, kto by ho podporil. Vtedy som sa vzchopil a povedal si, že musím zobrať život do vlastných rúk. Nikto to za mňa neurobí. Od toho momentu sa veci začali diať veľmi rýchlo a Lúč vznikol ako jedna z prvých piesní v tejto mojej životnej fáze. Preto sme sa pre ňu rozhodli," dodal mladý spevák a otec dvoch detí.

videoklip Lúč

Ako ďalej prezrádza, videoklip k piesni Lúč sa podarilo nakrútiť za rekordné dva dni. Nakrúcal sa v Košiciach a okolí, odkiaľ Tomáš pochádza. Pôvodne sa malo nakrúcať v Bratislave, nepriaznivé počasie však spôsobilo zmenu plánov a celý štáb aj účinkujúci sa presunuli na východ. "Zopár exteriérových scén sa nakrútilo aj pri dedinke Skrabské (okres Vranov na Topľou). Týmto chcem pozdraviť aj jedného milého pána, ktorý nám dovolil natočiť pár záberov na svojom pozemku. Výsledok iste stojí zato."

"Okrem mňa si v klipe zahrali ešte dvaja mladí ľudia: Františka Vargová a Bruno Gágyor. Chcem sa im poďakovať za trpezlivosť a profesionalitu, pretože nie vždy šlo všetko úplne hladko. Vďaka tomu, že k tomu pristúpili s plnou vážnosťou, sa ale čas nakrúcania zbytočne nepredĺžil a všetko sa stihlo za pomerne krátku dobu. Myšlienka klipu je v podstate veľmi jednoduchá, no jeho prevedenie a perfektné oko kameramana tomu dalo veľmi originálny a zároveň prirodzený šmrnc. Bola to pre mňa v podstate nová skúsenosť, ktorú som si ale dokonale užil a dúfam, že v budúcnosti si to budem mať možnosť zopakovať," hovorí o nakrúcaní videoklipu spokojný spevák.

Dieťa z hudobnej rodiny

BuranoWski sa venoval spevu od útleho detstva, kedy už ako päťročný začal navštevovať folklórny súbor. Následne sa už počas školy zúčastňoval na rôznych hudobných súťažiach. Svoju cieľavedomú prípravu na kariéru muzikanta spečatil výberom vysokej školy. V roku 2014 úspešne ukončil štúdium na Prešovskej univerzite, kde študoval kombináciu hudobná výchova a pedagogika.  

"Tým, že som sa narodil páru, ktorý sa spoznal vo folklórnom súbore, bolo moje detstvo sprevádzané spevom, hudbou a dobrou náladou. Ako malý som tiež navštevoval folklórny súbor, kde som sa prvýkrát dostal do vážnejšieho kontaktu so spevom a tancom. Neskôr ma zlákal šport, ktorému som sa v podstate aktívne venoval až do puberty. V nej som opäť zatúžil venovať sa spevu, avšak už populárnemu. Nikdy som netúžil byť slávnym spevákom a byť súčasťou šoubiznisu. Chcem len robiť to, na čo mám talent, a to, čo zbožňujem," spomína Tomáš na svoje prvé skúsenosti s hudbou. 

Väčšinu skladieb si zložil a napísal sám. Spolupracoval s rôznymi hudobnými producentmi a ešte pod svojím civilným menom Tomáš Buranovský vydal v roku 2012 album s názvom Čas. Charakteristickou črtou jeho aktuálnej tvorby je spojenie akustickej gitary s prvkami elektronickej hudby. Okrem vlastnej hudobnej tvorby a rodinných povinností sa venuje najmä výučbe spevu na umeleckej škole v Košiciach.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Laco Rychtárik


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti