Hlavná stránka

>

Správy

>

Bruce Springsteen s kapelou The E Street Band vydajú v októbri nový album

Bruce Springsteen s kapelou The E Street Band vydajú v októbri nový album

14.09.2020 - 13:00 | redakcia

Nový štúdiový album Brucea Springsteena s E Street Bandom nazvaný Letter To You, vyjde 23. októbra na labeli Columbia Records. Rockový album s jasne rozpoznateľným umelcovým hudobným štýlom, je jeho dvadsiaty štúdiový album a natáčal ho vo svojom domovskom štúdiu v New Yersey.


"Milujem prirodzené emócie albumu Letter To You," hovorí Springsteen. "A milujem zvuk E Street Bandu, ktorý sa kompletne nahrával naživo v mojom štúdiu spôsobom, ako nikdy predtým a so žiadnymi neskoršími úpravami. Album sme natočili za krátkych päť dní a stal sa z toho pre mňa najväčší nahrávací zážitok mojej doterajšej kariéry," dodal.

Letter to You obsahuje deväť skladieb, ktoré napísal Springsteen sám a nové nahrávky troch legendárnych, ale doteraz nikdy nevydaných piesní zo sedemdesiatych rokov - Janey Needs a Shooter, If I Was the Priest a Song for Orphans. Springsteena na novom albume sprevádzali Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano a Jake Clemons. Produkcie sa ujali Ron Aniello a Bruce Springsteen, za mixážny pult si sadol Bob Clearmountain a dosku masteroval Bob Ludwig. Letter To You je Springsteenovým prvým albumom s E Street Bandom od turné The River v roku 2016.


Kariéra Bruca Springsteena od jeho debutu v roku 1973 Greetings from Asbury Park, NJ '(Columbia Records) presahuje už 40 rokov. Za túto dobu pozbieral 20 Grammy, vyhral Oscara a cenu Tony, bol menovaný do Rock and Roll Hall of Fame, získal Kennedyho Center Honor a MusiCares ho vymenoval v roku 2013 Osobnosťou roka. V roku 2019 Springsteen vydal po dlhých piatich rokoch úspešný album Western Stars, ku ktorému bol natočený aj rovnomenný film pod režijné taktovkou Thoma Zimnyho.

Informácie redakcii Hudba.sk poskytlo vydavateľstvo Sony Music.

Foto: Michael Zorn/Invision/AP


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti