Hlavná stránka

>

Správy

>

Bratislavu v piatok roztancuje hviezda súčasnej britskej tanečnej hudby Holy Goof

Bratislavu v piatok roztancuje hviezda súčasnej britskej tanečnej hudby Holy Goof

14.10.2021 - 13:00 | redakcia

Dídžej a producent Holy Goof, ktorý patrí medzi najsľubnejšie nové mená britskej klubovej scény, sa v piatok 15. októbra prvýkrát predstaví na Slovensku. V bratislavskom Sun Decku na akcii Bassizm okrem neho zahrajú domáce hviezdy Jimmy Pé, Vi3e a Changing Faces a ďalší slovenskí DJs.


Holy Goof reprezentuje súčasný zvuk britskej klubovej scény, ktorý pravidelne preniká až do mainstreamu, no pritom si zachováva svoju nekompromisnosť a inovatívnosť. Takzvaný UK sound alebo UK bass je pevne zakorenený v žánroch ako house, UK garage, grime či dubstep. Tie sa však neustále menia, vyvíjajú a čerpajú aj z globálnych trendov, ktoré však na Britských ostrovoch dostávajú originálnu pečať.


Talentovaný producent je na scéne len od roku 2014, no už má za sebou vystúpenia na najväčších festivaloch ako Tommorowland, Glastonbury, Creamfields či Boomtown, ako aj v ikonických kluboch Londýna a ďalších metropol klubovej tanečnej hudby. Práve vystúpenie na Tomorrowlande z roku 2019 je dobrou ukážkou jeho eklektického štýlu, v ktorom majú dôležité miesto aj remixy svetových hitov.

Jedným z nich je aj jeden z jeho aktuálne najhranejších počinov na digitálnych streamovacích službách, remix skladby Jackie Chan, ktorej pôvodnú verziu majú na svedomí Tiësto & Dzeko feat. Preme & Post Malone. Najúspešnejším trackom Holyho Goofa na Youtube je zase bootleg (neoficiálny remix) Drakeovho hitu God's Plan z roku 2018.


Jeho minuloročné plánované turné znemožnila pandemická situácia, no do svojho nabitého kalendára akcií opäť zaradil aj Slovensko. Okrem britskej hviezdy sa 15. októbra na Sun Decku na Tyršovom nábreží za mix pultom predstavia aj domáci dídžeji Jimmy Pé, Vi3e, Changing Faces, Diffe a Nekris.

"Úprimne sa z tejto akcie veľmi teším, je super, že sa na Slovensko podarilo pozvať tak veľké meno z tohto žánru! Fanúšikovia UK soundu si určite prídu na svoje a nemali by chýbať na tejto párty. V tejto dobe je veľmi ťažké k nám zavolať veľké meno, tak by bolo super, ak by ľudia prišli podporiť aj organizátorov aj DJs, bude to mocné!" pozýva na Bassizm Jimmy Pé, ktorý okrem svojich osvedčených bangrov určite zahrá aj nové tracky. A možno zaznie aj jeho remix skladby Keď padal sneh od Fallgrapp.

Viac info o akcii nájdete na Facebook evente a na stránke Bassizm na Instagrame.

Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Jana Trellová z Ruka Hore. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti