Láska, samota, svetlo, krása. Richard Müller na novom albume s poetickým názvom Čierna labuť biela vrana opisuje veľké spektrum citov a očarenia svetom. Je na ňom trinásť piesní, ktoré predstavujú hudobnú legendu v rôznych polohách od pomalých, hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po dynamickejšie kúsky.


Na albume Čierna labuť biela vrana spevák spolupracoval s osvedčenou autorskou dvojicou Ondřej Gregor Brzobohatý a Peter Uličný, ku ktorej sa tentoraz pridal aj producent svetového mena Jan P. Muchow.

"Jan je producentom svetového kalibru a vďaka nemu, a samozrejme aj autorskej dvojici Uličný-Brzobohatý, je album taký aký je. Podľa mňa je to jeden z mojich najlepších albumov. Tvorbu som si veľmi užíval, ja naozaj milujem, keď sme zavretí v štúdiu a vzniká niečo nové, krásne," uviedol Richard Müller, ktorý si v emotívnej pesničke Na pohrebe lásky zaspieval aj s Emmou Drobnou.


Mnohé skladby na albume majú poetické názvy, ktoré korešpondujú s textami z pera Petra Uličného, s ktorým Richard spolupracuje rád a dlhodobo. Naopak, s Janom P. Muchowom to bola prvá spolupráca.

"Mám také vlastné heslo - najlepšia práca je spolupráca. A práca na tomto albume bola najlepšia spolupráca, akú som kedy zažil. Mohol som pracovať s fantastickými textami Petra Uličného, citlivou hudbou Ondra Brzobohatého, postavili sme si kapelu snov (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofónom Richard – najcharizmatickejší spevák, ktorého sem kedy nakrúcal. Je navyše veľmi pracovitý a nikdy nespochybňuje nič dopredu. Vždy bol ochotný veci skúšať a mať na ne názor, až keď si ich vypočul. Práca na tomto CD bola proste jedna veľká radosť," uviedol Jan P. Muchow.

Album Čierna labuť biela vrana vychádza nielen na CD a digitálnych hudobných službách, ale tiež ako 2LP. Súčasťou albumu je aj séria unikátnych fotografií, ktorých autorom je Mayo Hirc. Tie sú súčasťou špeciálneho vydania albumu v limitovanej edícii. Box obsahuje päť fotoprintov, CD a tiež tašku s grafikou albumu. Ochutnávku z neho v live verzii si Richardovi fanúšikovia môžu vypočuť na jesennom turné, ktoré sa začne už 18. novembra. Lístky si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Prečítajte si tiež: Koncerty Richarda Müllera omladzujú osvedčené piesne sviežimi aranžmánmi

Richard Müller '22 Tour - jeseň/zima:

18. 11. - Prešov, Kino Scala
19. 11. - Poprad, Dom kultúry
20. 11. - Trenčín, Dom armády (ODA)
23. 11. - Piešťany, Dom umenia
24. 11. - Martin, Kino Strojár
9. 12. - Žilina, Dom odborov
10. 12. - Banská Bystrica, Hotel Kaskády (lístky len v mieste konania)
11. 12 - Nitra, PKO Nitra
16. 12. - Halič, Hotel Galicia Nueva (lístky len v mieste konania)
18. 12. - Trnava, Dom kultúry

Vstupenky:  

Vypočujte si album Čierna labuť biela vrana na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z Propaganda House. Text správy sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Richard Müller