Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas a Fallgrapp zakončia úspešný rok spoločným koncertom

Korben Dallas a Fallgrapp zakončia úspešný rok spoločným koncertom

14.11.2014 - 09:20 | redakcia

Jedni sú po minulom roku ovešaní cenami Singel roka, Najlepšia koncertná kapela aj Album roka, pričom v októbri vydali ďalšiu nahrávku, s ktorou sa im určite nominácie na Radio_Head Awards ujdú opäť. Druhí zase patria medzi najväčšie objavy posledných rokov a ich debut, vydaný na jar, zaujal aj v zahraničí. Korben Dallas a Fallgrapp.


Pre fanúšikov kvalitnej a originálnej hudby s netuctovými slovenskými textami si momentálne ťažko predstaviť zaujímavejšie koncertné spojenie než to, ktoré sa uskutoční 9. decembra v Ateliéri Babylon. Žánrovo ide o úplne odlišné kapely, no výhodou malosti slovenskej scény je práve to, že na nej dochádza k množstvu zaujímavých spoluprác a spojení.

Folklórom aj popom nasiaknutá elektronika projektu Fallgrapp a pestrofarebný rock'n'roll charizmatických Korben Dallas je určite jedným z nich. Svedčí o tom aj záujem fanúšikov oboch kapiel - po zverejnení informácie o spoločnom koncerte koncom minulého týždňa na Facebooku sa v predpredaji minula už takmer polovica lístkov.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Bratislavské trio Korben Dallas momentálne prežíva veľmi plodné obdobie. V októbri im vo vydavateľstve Slnko Records vyšiel nový album Banská Bystrica, ktorý kapela v súčasnosti predstavuje na koncertoch v plných kluboch a koncertných sálach na Slovensku aj v Českej republike. Spomedzi všetkých koncertov turné sa najrýchlejšie vypredal októbrový koncert s českou kapelou Zrní v Bratislave (reportáž), preto sa Korben Dallas rozhodli do konca roka pridať ešte jeden koncert v hlavnom meste.

"Z našich vypredaných koncertov máme veľkú radosť," hovorí spevák Korben Dallas Juraj Benetin. "Viaceré z nich, najmä tie so Zrní, sme dali do väčších priestorov, než v akých sme hrávali doteraz. Neboli sme si preto veľmí istí, ako na to naši fanúšikovia zareagujú, a o to viac nás teší ich veľký záujem. Koncert s Fallgrapp bude tiež výnimočný. Je to mladá kapela, ktorá sa nám páči, a myslím si, že táto netradičná kombinácia dvoch žánrov by mohla veľmi dobre fungovať aj naživo."


Fallgrapp sa vďaka skvelému debutovému albumu Rieka stali jedným z tohtoročných objavov domácej scény. Zaujímavosťou je, že hneď po vydaní nahrávky ju editori jedného z najväčších hudobných portálov pre nezávislé kapely Bandcamp.com odporučili medzinárodnému publiku na svojej titulke. Nasledovali pozvania na festivaly Pohoda, Grape či Beseda u Bigbítu a Fallgrapp sa predstavili aj ako predkapela na bratislavskom koncerte Bonobo (reportáž).

Koncert s Korben Dallas bude pre skupinu jediným vystúpením v Bratislave počas celej jesene. "Na koncert v Ateliéri Babylon sa už tešíme, lebo si po dlhšej dobe znova zahráme na väčšom pódiu s kvalitným zvukom," hovorí líder Fallgrappu Juraj "Jureš" Líška. "Zvedaví sme aj na to, ako nás príjmu fanúšikovia Korben Dallas, kedže je to trochu iný štýl muziky. Verím však, že to bude pre všetkých zúčastnených veľmi príjemný večer."

Korben Dallas, hrajúcich v zostave Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie), na bratislavskom koncerte doplní aj pravidelný hosť skupiny, gitarista Ľubo Petruška. Fallgrapp vystúpia v osemčlennej zostave, vrátane sláčikového tria a speváčky Nory Ibsenovej, ktorá naspievala väčšinu piesní na albume Rieka.

Vstupenky na koncert sa predávajú exkluzívne v sieti Predpredaj.sk. Prvých 200 vstupeniek na státie za zvýhodnenú cenu 10 eur sa vypredalo za pár dní od zverejnenia akcie, teraz sa predávajú vstupenky na státie za 12 eur a na sedenie (balkón) za 15 eur.


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol manažér Korben Dallas Matúš Németh. Článok bol doplnený redakciou.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti