Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Červený Bicykel prekonáva strach vo videoklipe Na lúčke zelenej

Kapela Červený Bicykel prekonáva strach vo videoklipe Na lúčke zelenej

14.11.2019 - 08:30 | redakcia

Štyria hudobníci, ktorí pôsobia v Bratislave, vydali ešte vo februári debutový album s názvom Nechaj sa zviesť, na ktorom je desať piesní. Pokrstil ho Lasky z Pary a od tej doby si nachádza svojich poslucháčov. Niekoľko piesní zaznelo vo viacerých slovenských rádiách a na prvý singel Do pedálov vznikol aj klip o cykloosvete v Bratislave.


Druhá pieseň, ktorú si kapela Červený Bicykel vybrala pre nakrútenie videoklipu, sa volá Na lúčke zelenej. "Je to jedna z prvých skladieb kapely, ktorá si zvukovo a aranžérsky prešla dlhou cestou až sme to konečne našli. Veľmi jej pomohli husle v podaní Paliho Mateja, ktorý si zahral na albume ako hosť. Na lúčke zelenej je odkazom na náš krásny folklór, ktorý majú Slováci v sebe hlboko zakorenený. Aj keď je naša tvorba väčšinou iná a to v štýle indie/folk-rock, na koncertoch má táto pieseň vždy veľký úspech a aj preto sme sa jej rozhodli dať obrazovú podobu," povedal autor väčšiny piesní Viťo Chrappa.


Klip sa nakrúcal v malebnej vinárskej dedine Doľany a v okolitých lesoch Malých Karpát. "Trafili sme krásny deň počas babieho leta so všetkými farbami lesa, ktoré toto obdobie ponúka. Chceli sme do toho vniesť aj kus príbehu a myslím, že sa nám to podarilo, " uviedol autor scenára a gitarista Michal Konopeus. Kameru a strih mal pod palcom talentovaný Christian Bordáč.

Priaznivci môžu vidieť kapelu Červený Bicykel naživo 20. novembra v bratislavskom Bohéma Bare a 6. decembra vo Flame Music Bare.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol za kapelu Červený Bicykel Viťo Chrappa.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti