Podtatranský pes Zverina sa hlási s novým videoklipom k "diss tracku" Kliešte. Vzal si v ňom na mušku tieto malé otravné stvorenia, ktoré návštevníkom lesov znepríjemňujú život.

Zverina novinkou potvrdzuje, že patrí medzi raperov, ktorí sa neberú príliš vážne. "Mal som krásny deň, teraz som smutný, v ruke zakúsnutý malý hnusný upír (...) Včela nám dáva med a pavúk zas žere muchy, ale kliešť nemá význam, lebo je to somár glúpy," dissuje parazitické roztoče.

"V tejto dobe temna pre slovenskú kultúru sme sa zhodli, že treba spraviť niečo na pozdvihnutie všeobecnej nálady," hovorí popradský raper o skladbe, ktorej beat spravil legendárny český DJ Wich. "Pesnička výborne funguje na koncertoch, ľudia pod pódiom poznajú text a najlepšie na tom je, že je vhodná aj pre deti, ktoré si z nej môžu odniesť dôležité posolstvo – dávať si na tento nebezpečný hmyz pozor!"

Deťom sa bude určite páčiť aj videoklip, pri ktorého tvorbe sa raper spojil so šikovným režisérom Jurajom Mrázom a kameramanom Lukášom Petrom Tóthom. V priebehu dvoch dní natočili v lese na Záhorí netradičný vizuál s vážnym hereckým obsadením. V úlohe zloduchov účinkujú spevák Lasky zo skupiny Para a Vec, nič netušiacich Teletubbies na hríboch zase stvárňujú samotný Zverina, Škrupo, snowboardistka Klaudia Medlová a producent klipu Michal Turza.

nakrúcanie videoklipu Kliešte, 2023 Zdroj: PR

Redakciu Hudba.sk informoval Michal Turza. Správu sme upravili a doplnili.