Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Duch mesta Jany Kirschner má vďaka Fallgrapp nový zvuk aj vizuál

VIDEO: Duch mesta Jany Kirschner má vďaka Fallgrapp nový zvuk aj vizuál

14.12.2015 - 16:50 | redakcia

Jana Kirschner a skupina Fallgrapp dnes odpremiérovali videoklip k remixu skladby Duch mesta. Režisér Branislav Vincze s kameramanom Viktorom Cickom ho poňali ako tajomnú mozaiku ľudí a ich portrétov, ktorí reprezentujú snovú, nočnú atmosféru.


Nová podoba piesne Duch mesta je súčasťou albumu Moruša: Remixed, na ktorom spolupracovali producenti a zvukoví experimentátori z viacerých krajín. Jana Kirschner sa z verzie, o ktorú sa postaral producent a skladateľ Juraj "Jureš" Líška zo slovenskej kapely Fallgrapp, veľmi teší.

"Príjemne ma prekvapilo, čo sa z tej pesničky stalo! Líder skupiny Fallgrapp Jureš Líška úplne zmenil jej atmosféru. Vniesol do nej viac poetiky a jemnosti. Je to jeden z mojich najobľúbenejších remixov na albume. Mám radosť, že sa nám celý projekt podarilo posunúť ešte o kúsok ďalej a priniesť poslucháčom na záver roka niečo nové. Páči sa mi, ako Jureš pracuje s celkovým zvukom, ako mieša farby, kombinuje, hrá sa s poslucháčom, vytvára obrazy, vrstvy... Fallgrapp sú veľmi šikovní a to, čo robia, robia dobre. Som presvedčená, že ešte o nich budeme veľa počuť," pochválila kolegov speváčka a skladateľka.

nakrúcanie videoklipu Duch mesta (Fallgrapp remix)

Hoci Duch mesta už jeden oficiálny videoklip má, aj remixovaná skladba dostala svoju vlastnú unikátnu obrazovú podobu. Tá mala exkluzívnu predpremiéru už minulý štvrtok na koncerte Fallgrapp s rakúskymi Sofa Surfers. Nakrúcalo sa v ateliéri POP Studia v bratislavskej Cvernovke. 11-členný filmový štáb na ňom pracoval takmer bez prestávky celé dva dni. Prípravy trvali niekoľko dní, počas ktorých bolo dokonca potrebné nainštalovať horolezecké kladky priamo v štúdiu. "Klip je postavený na vizuálnych metaforách, ktoré nepriamo odkazujú na text skladby. Je to tajomná mozaika ľudí a ich portrétov. Reprezentujú snovú, nočnú atmosféru. Noc má totiž zvláštnu charizmu, pozná rôzne príbehy, múzy, je plná drsných príbehov a hriechov bez lásky, a zároveň plná vášnivých emócií. Dušou nočnej ulice sú ľudia bez strechy rovnako ako ľudia z klubov," vysvetlil režisér Braňo Vincze.

"S klipom som veľmi spokojná. Účinkuje v ňom aj Jureš, keďže je to v podstate jeho skladba. On jej vdýchol nového ducha a vo svete je celkom bežné, že remixéri sú hviezdami. A tak som to cítila aj ja. Jureš je hlavná hviezda a kľúčová postava tejto skladby," dodáva Jana Kirschner. "Keď sme prvý raz počuli skladbu, ktorú nám Jana poslala, vedeli sme, že si zaslúži kvalitný vizuál. V Jurešovom podaní skladba ešte získala na akejsi tajomnosti, preto sme sa vizuálne ubrali týmto smerom," vysvetľuje kameraman Viktor Cicko. O produkciu klipu sa postarala Eva Horváthová, styling mala na starosti Nina Ford, make-up artistkou bola Dominika Tosh. Účinkujúci majú oblečené modely slovenských módnych návrhárov Marcela Holubca či Borisa Hanečku.


Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Článok bol upravený redakciou. Viac sa dozviete na stránkach www.facebook.com/janakirschnerwww.facebook.com/Fallgrapp.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti