Hlavná stránka

>

Správy

>

Lýdia Novotná prichádza s klipom V znamení Váh. Stelesňuje harmóniu i nesúlad

Lýdia Novotná prichádza s klipom V znamení Váh. Stelesňuje harmóniu i nesúlad

14.12.2019 - 15:00 | redakcia

Pesničkárka a skladateľka Lýdia Novotná prichádza s bielo-čiernym videoklipom k aktuálnemu singlu V znamení Váh. Ako v tomto znamení, tak aj život naváži miskám váh na jednu stranu raz príliš veľa a občas tam naváži príliš málo. Vo svojej novej skladbe Lýdia nachádza tú pravú mieru, schopnosť nachádzať rovnováhu vo všetkých oblastiach života.


Vznik textu skladby sa viaže k životnému príbehu Lýdie. Je pesničkárkou, ktorá rada obdarováva svojich blízkych piesňou a jednu venovala teraz sebe. "Prechádzala som si neľahkým obdobím. Pamätám si to ako dnes. Sadla som si smutná s gitarou pred zrkadlo, zadívala som sa do svojich očí a spievala som. Sama sebe. Text vznikol spolu s hudbou. Bolo to celé úplne čarovné. Slovo po slove ma nabíjalo tak potrebnou silou a vášňou ísť ďalej. Cez všetky prekážky a nezdary," opisuje Lýdia autentické pocity, ktoré vyjadrila v piesni.

Refrén piesne naznačuje, čo je podľa Lýdie kľúčom ku šťastiu. "Snažím sa udržiavať pozitívnu myseľ a sebalásku v tej správnej miere. Akákoľvek nestabilita vychyľuje moje misky váh," prezrádza. Skladba V znamení Váh je druhým oficiálnym singlom z debutového albumu Žijem, ako cítim. Pieseň je stvárnením vnútorného sveta Lýdie. "Ver, nemusíš sa Ty o mňa báť, spievam si vždy, keď čelím nejakej výzve. Dodávam si tým odvahu. Viem, je to trochu zvláštne. Najmä ak ma sleduje človek, ktorý ma nepozná a ja si pre seba spievam idúc po ulici, ale tak to skrátka mám," s úsmevom dodáva Lýdia.


Producentom piesne ako aj celého debutového albumu je Domi Stoff. O mixáž a mastering skladby sa postaral Miroslav Laho. Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v ateliéri Jelačička v bratislavskom Ružinove. "Natáčanie klipu bolo veľmi zábavné. I keď som na obraze len ja, v ateliéri bolo množstvo ľudí, ktorí niečo robili. Držali svetlá, hádzali lupene, upravovali mi vlasy. Stále som mala dôvod na úsmev. Režisér to mal so mnou veľmi ťažké, keďže mal predstavu o tom, ako sa mám tváriť a ja som sa stále usmievala. Napokon to so mnou zvládol," so smiechom spomína Lýdia na priebeh nakrúcania.

Atmosféru a posolstvo piesne sa snažil režisér s tímom z King Shaolin Studios preniesť do námetu a celkového vizuálu videoklipu. "Tak ako je svet plný protikladov, tak aj ľudia v sebe ukrývajú tieto dva protipóly. Váhy sú krásnou metaforou na tento fenomén. Nič však nie je čierne alebo biele, a preto v klipe V znamení Váh by sme radi symbolizmom vyjadrili oba protipóly, ktoré sa však v konečnom dôsledku spájajú v harmonickú bytosť," vysvetľuje režisér Domi Stoff.

Naživo nový singel predstaví speváčka tesne pred Vianocami 21. decembra o 16:00 na Vianočných trhoch v Malackách a začiatkom budúceho roka pripravuje zaujímavú spoluprácu so známym slovenským spevákom. "V roku 2020 mám množstvo plánov. Jedným z nich je nahrať úplne novú pieseň, a to duet so slovenským spevákom, ku ktorému roky vzhliadam. Lebo sny sa majú plniť," dodáva Lýdia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti