Aktuálna sezóna ochorení sa nevyhnula ani organizátorom podujatia s názvom Rockové Vianoce, ktoré sa pôvodne malo uskutočniť túto sobotu 17. decembra 2022 v košickej Steel Arene. Z dôvodu ochorenia je nevyhnutné podujatie presunúť na iný termín. Lineup však zostáva rovnaký.


Novým termínom koncertu je 25. marec 2023. "Veľmi nás mrzí, že nie je možné koncert uskutočniť v pôvodnom termíne. Intenzívne sme pracovali na tom, aby sme divákom priniesli kvalitný program a rockovým fanúšikom niečo špeciálne v predvianočnom období," povedal organizátor Marián Kollár. 
Vstupenky zakúpené na pôvodný termín zostávajú v platnosti na nový termín podujatia. Ak vám nevyhovuje, môžete ich vrátiť u predajcu.

Hlavnou hviezdou večera bude kapela Lucie, no špecialitou podujatia bude vystúpenie českého speváka Michala Penka, ktorý patril medzi hviezdy československej hudobnej scény na prelome 80. a 90. rokov. Spojenie s koncertom skupiny Lucie nie je náhodné. Michal Penk bol totiž prvým spevákom kapely a pôsobil v nej dva roky. V jednom z rozhovorov pre médiá priznal, že odchod z kapely veľakrát oľutoval, ale keď sa v roku 2016 pri 30. výročí kapely znova stretli na pódiu, tak to bolo skvelé. Jeho najznámejšou skladbou je balada O bláznech.

 
V Košiciach sa v marci predstaví aj česká hardrocková a nu metalová kapela Škwor. Tá tento rok okrem iného oslavuje aj 20. výročie od vydania prvého albumu Vyhlašuju boj. Ten tento rok vyšiel v reedícii a aj na vinylovej platni. Zatiaľ čo u nás skupina vystúpi v klasickom koncertnom prevedení, v Českej republike je aktuálne na akustickom turné.

Súčasťou trojkoncertu budú aj špeciálne technické pódiové efekty a kulisy, ktoré podporia hudobný zážitok. 


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Správu sme upravili.