Hlavná stránka

>

Správy

>

Od hokejky k mikrofónu: Prečo Chrisa Ellysa volajú "slovenský Ed Sheeran"?

Od hokejky k mikrofónu: Prečo Chrisa Ellysa volajú "slovenský Ed Sheeran"?

15.03.2018 - 16:00 | redakcia

Mladý prešovský pesničkár Christián Forgáč, vystupujúci pod medzinárodným pseudonymom Chris Ellys, patrí k zaujímavým zjavom slovenskej scény. Ako dieťa sa roky venoval hokeju, neskôr študoval ekonómiu, nakoniec však zvíťazila jeho láska ku gitare a pesničkám.


Dnes 22-ročný (všetko najlepšie!) hudobník sa k spevu sa dostal vďaka sesternici, ktorá v ňom objavila hudobný talent a priviedla ho k svojej hlasovej pedagogičke. Inšpiráciou k písaniu vlastných textov bol zase jeho spolužiak zo strednej školy.

Christián potom istý čas žil v Holandsku a svojich prvých fanúšikov si - podobne ako Ed Sheeran, ku ktorému ho ešte v roku 2016 prirovnalo Rádio Expres - získal hraním na uliciach. Práve tam sa presvedčil o tom, že so svojou tvorbou dokáže osloviť aj zahraničné publikum. Minulý rok si preto trúfol na niekoľkomesačné turné po Európe, v rámci ktorého si zahral aj v mestách ako Amsterdam, Berlín či Stuttgart.


Celkovo Chris Ellys počas svojej krátkej kariéry odohral vyše dvesto koncertov, pričom len za uplynulý rok ich bolo sto. Okrem samostatných koncertov absolvoval aj vystúpenia na festivaloch ako Grape, Hviezdne noci či Łodź Songwriters Festival. Mimo koncertovania svoju tvorbu prvýkrát verejne prezentoval širšiemu publiku v rámci Demovnice_FM a neskôr vydaním debutového EP Lonely Tree, s ktorým sa dostal do nominácií na Radio_Head Awards 2016 v kategórii Objav roka. Ďalšiu nomináciu mal v rámci európskych Independent Music Awards a prvou cenou, ktorú získal, je Tootoot Music Award.

Aktuálne je na celoslovenskom turné pod názvom Chris Ellys - Spring Sessions '18, v rámci ktorého už v sobotu 17. marca o 21:00 zahrá v Irish Pube v Martine. Okrem šnúry, ktorá má spolu 13 zastávok, momentálne pracuje aj na novej nahrávke v spolupráci so zvučnými menami domácej i zahraničnej hudobnej scény. Práve na jarnom turné chce svoj najnovší materiál prvýkrát predstaviť fanúšikom.


Text: Hudba.sk
Foto: archív hudobníka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti