Hlavná stránka

>

Správy

>

Štúdiá Slovenského rozhlasu budú opäť hostiť Radio_Head Awards Festival

Štúdiá Slovenského rozhlasu budú opäť hostiť Radio_Head Awards Festival

15.03.2018 - 12:00 | redakcia

Všetky štúdiá Slovenského rozhlasu budú v piatok (16.3.) a sobotu (17.3.) žiť festivalom, ktorý už od roku 2014 každoročne sprevádza udeľovanie cien Radio_Head Awards. Kým v minulých rokoch bolo oceňovanie najlepšej slovenskej hudby nedeľným vyvrcholením trojdňového programu, tentokrát to bude naopak. Rádiohlavy totiž odovzdajú už dnes večer.


Víťazov 10. ročníka Radio_Head Awards v dvanástich kategóriách spoznáme počas slávnostného udeľovania cien v Národnom tenisovom centre. O držiteľoch ocenení rozhodli hlasovaním poslucháči a v rámci Ceny kritikov a v žánrových kategóriách aj odborné poroty. Počas večera sa v krátkych vystúpeniach predstavia skupiny Diego, Modré hory, Tolstoys, ČAD, Prie100r, Fallgrapp, Bad Karma Boy a organizátori pripravili aj niekoľko prekvapení. Priamy prenos môžete sledovať od 19:00 na oficiálnom webe www.radiohlavy.sk.

Piatkový a sobotný program Radio_Head Awards Festivalu následne ponúkne jedenásť plnohodnotných koncertov, v rámci ktorých zaznie kvalitná slovenská hudba všetkých žánrov a jeden z koncertov je určený aj pre rodiny s deťmi. Podujatie otvorí v piatok 16. marca o 19:00 už tradične koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Na ňom zaznie v svetovej premiére skladba When music... Juraja Beneša, ďalej koncert pre violončelo vo Švajčiarsku pôsobiacej skladateľky Iris Szeghy a Triptych jednej z kľúčových osobností avantgardy 60. rokov 20. storočia Ivana Paríka. 

O 20:30 vystúpi v Malom koncertnom štúdiu SRo spevák, skladateľ, hudobník a herec Kamil Mikulčík  spolu s jazzovým ansámblom Pacora Trio. Okrem zhudobnených básní Miroslava Válka z albumu Dáma v rýchliku zaznie aj niekoľko nových Kamilových pesničiek. Priaznivci jazzu si môžu od 22:00 vypočuť vo Veľkom koncertnom štúdiu mladú skupinu zoskupenú okolo virtuózneho pianistu Miloša Biháryho, ktorý na jeseň so svojím projektom Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers získal cenu Live Performance na súťaži Jazz Start Up 2017.

Komorné štúdio Slovenského rozhlasu bude v piatok hostiť dve formácie - tanečnú elektroniku trenčianskej dvojice Bulp (20:00) a rapových Solid Move (22:00).


V sobotu 17. marca  odštartuje program už o 16:00 v Átriu SRo detským projektom Počuť čas?. Redaktor Tomáš Boroš a jeho hostia - perkusionisti Peter KosorínKiril Stoyanov  budú hľadať spolu s deťmi odpovede na otázky "Ako kráča hudba?", "Ako slon, ocko, alebo ako myš?" alebo "Ako tikajú hudobné hodiny a má hudba vôbec čas?".

Večerný program otvorí o 18:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu nový rezidenčný súbor Rádia Devín - Quasars Ensemble. Program bude plný tanečnej iskrivosti presiaknutej melodikou folklóru ale i jazzu. Odznie aj kultové dielo skladateľa 19. storočia Camille Saint-Saënsa -Karneval zvierat.

V Malom koncertnom štúdiu o 19:30 vystúpi Mojše Band. Autentická kapela reprezentuje židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska a počas krátkeho pôsobenia si vybudovala jasné postavenie na stredoeurópskej klezmer scéne. Na tom istom pódiu uvedie VENI ensemble o 21:00 štyri skladby z novšieho aj staršieho repertoáru. Všetky súvisia s 30-ročnou existenciou i históriou tohto súboru. V Komornom štúdiu sa najskôr o 20:00 predstavia Shina a Slávo Solovic  s novým projektom Analemma a potom o 22:00 speváčka a hudobníčka Katarína Máliková, ktorá vlani získala najviac Rádiohláv.

Záver festivalu patrí už druhý rok kapele Radio Band. Pod vedením Radovana Tarišku zaznejú vo Veľkom koncertnom štúdiu o 22:00 Fenomény jazzu troch generácií. V rámci tohto projektu si diváci vypočujú tri generácie hudobníkov známych po celom svete. Predstaví sa sedemročný basgitarový talent Áron Hodek, študent Ježkovej jazzovej akadémie v Prahe Samuel Hošek a jubilant Peter Lipa.

Časový rozpis koncertov Radio_Head Awards Festivalu a ďalšie detaily nájdete na Facebook evente. Všetky koncerty, ktoré sa konajú vo Veľkej koncertnej sále a Malej koncertnej sále Slovenského rozhlasu, odvysiela naživo Rádio Devín.


Redakciu Hudba.sk informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti