Hlavná stránka

>

Správy

>

Filip Jančík po úspešnom turné chystá veľkolepú šou na Bratislavskom hrade

Filip Jančík po úspešnom turné chystá veľkolepú šou na Bratislavskom hrade

15.03.2019 - 15:10 | redakcia

Minulý rok Slovensko zažilo päť jedinečných večerov s mladým huslistom Filipom Jančíkom v rôznych kultúrnych pamiatkach. Všetky koncerty boli vypredané a návštevníci odchádzali s pocitom nezabudnuteľného zážitku. Pre každého, kto si to vlani nechal ujsť, má nadaný hudobník dobrú správu - svoju virtuozitu predvedie opäť, tentokrát na Bratislavskom hrade.


Nebude treba prídavný generátor ani čakať niekoľko hodín, aby sa nič neudialo. Talentovaný hudobník Filip Jančík svojim priaznivcom sľubuje, že v sobotu 15. júna zažijú obrovský večer plný prekvapení a kultových skladieb. Na západnej terase Bratislavského hradu, kde už vystúpili svetové hudobné ikony ako Tom Jones alebo Sting, sa fanúšikovia filmových skladieb podľa Jančíkových slov dočkajú "kráľovského hýčkania".


Priamo z najväčšej dominanty hlavného mesta zaznejú najznámejšie soundtracky z kultových filmov Počiatok alebo Pulp Fiction a populárnych ság Harry Potter či Piráti z Karibiku, ale aj znelka televízneho fenoménu Game of Thrones. Hudobným sprievodom Filipa Jančíka bude veľká kapela so sláčikovou sekciou. Tak ako na minuloročnom turné, ani tentoraz nebude chýbať pútavé svetelné divadlo.


Filip Jančík sa vo svojich 26 rokoch môže pochváliť naozaj pôsobivým hudobným životopisom. Dostal sa do pozornosti kanadskej pop-rockovej hviezdy Avril Lavigne, s ktorou v roku 2015 vystúpili na otváracom ceremoniáli Špeciálnych olympijských hier v USA. Tamojším divákom predstavili pieseň Fly, na ktorej sa mladý huslista podieľal aj autorsky. Začiatkom minulého roka zase na jeho adresu nešetril chválami legendárny Karel Gott. Stalo sa tak v rámci megakoncertu na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu, kde Jančík vystúpil ako jeho hosť. 

Karel Gott a Filip Jančík v Bratislave, 25.1.2018Foto: Patrik Ratajský

Okrem podpory úspešných kolegov sa úspešný slovenský huslista môže pýšiť aj skúsenosťami zo zahraničných pódií a ulíc. Podmanil si návštevníkov koncertov v Spojených štátoch amerických, Rusku, Fínsku, Švédsku a Singapure. Obzvlášť stojí za zmienku pozvanie do Kuvajtského národného divadla či nedávne vystúpenie v priestoroch národného rozhlasu v Dánsku a Belgicku.

S nákupom vstupeniek na bratislavský koncert netreba dlho váhať. Kapacita západnej terasy Bratislavského hradu je obmedzená a záujem o koncerty v iných mestách ukázal, že pre Filipa Jančíka žiadny priestor nie je priveľký. Lístky sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Vstupenky:  


Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)
Foto: archív hudobníka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti