Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Ľudia nie su zlí, myslí si kapela IMT Smile aj po 20 rokoch na scéne

VIDEO: Ľudia nie su zlí, myslí si kapela IMT Smile aj po 20 rokoch na scéne

15.04.2016 - 09:00 | redakcia

Rok 2016 bude v znamení osláv a rôznych prekvapení skupiny IMT Smile. Prvým z nich je zverejnenie videoklipu k piesni Ľudia nie sú zlí z legendárneho albumu Valec, ktorý prednedávnom vyšiel v remastrovanej podobe s úplne novým zvukom, o ktorý sa postarali zvukoví majstri z Abbey Road Studios.


Kapela IMT Smile presne pred dvadsiatimi rokmi vydala svoj prvý singel Nepoznám, ktorý okamžite zaujal široké publikum a dovtedy neznámu kapelu z Prešova katapultoval do všetkých hitparád po celom Slovensku. Bratia Táslerovci následne po vydaní debutového albumu Klik-klak podpísali zmluvu s hudobným vydavateľstvom Universal Music, s ktorým úzko spolupracujú dodnes.

Vydavateľstvo, ktoré stojí pri kapele od albumu Valec, sa práve pri príležitosti 20. výročia skupiny rozhodlo vydať ich prvé albumy na vinyle (Valec, Nech sa páči) a zároveň počas celého roka postupne zverejňovať videoklipy a lyric videá na piesne, ktoré doposiaľ žiadnu obrazovú podobu nemali. Prvým takým videoklipom je pieseň Ešte predtým však skupina ponúka novú verziu videoklipu Ľudia nie sú zlí. Režisérom jednoduchého vizuálu je Jaroslav "Jaris" Vaľko, natočil ho v uliciach Prešova, odkiaľ pochádza aj kapela IMT Smile.


Valec "prevalcoval" hitparády

"Je radosť točiť videoklip na pieseň, ktorá je mojou obľúbenou už od strednej školy. Bola to super skúsenosť. Prejsť sa po rodnom meste s kamerou v ruke a nakrúcať priateľov i neznámych ľudí a zachytiť ich úplne prirodzených, ich čistú človečinu. To mám veľmi rád," teší sa zo svojej práce Jaris. Autorom textu piesne Ľudia nie sú zlí je Daniel Hevier. Je to jediný text, ktorý pre kapelu napísal.

Skladba je úvodnou piesňou na albume Valec, ktorý sa nahral v štúdiách Slovenského Rozhlasu v Bratislave za neuveriteľných 6 dní. "Bolo to úžasné obdobie. Celé to nahrávanie. Tá atmosféra. Pamätám si, že Ľudia nie sú zlí som zložil doma pri klavíri. Vydaním tejto skladby sa všetko okolo IMT Smile odštartovalo. Prišiel prvý väčší úspech, veľké koncerty, všetko sa to akoby zrazu nakoplo a my sme si začali budovať stabilné miesto na slovenskej hudobnej scéne," prezradil líder skupiny Ivan Tásler.

Druhý radový album IMT Smile s názvom Valec vyšiel 26. októbra 1998. Pred jeho nahratím došlo v kapele k personálnej zmene. Zo skupiny odišla speváčka Katarína Knechtová a bubeník Martin Migaš. Namiesto nich prišiel do IMT Smile spolužiak Mira TásleraPetra Biča, konzervatorista Tomi Okres. Na nahrávke sa podieľali aj bubeník Martin Valihora a basgitarista Martin Gašpar.

Vypočujte si prvé dva albumy IMT Smile na Deezeri: 


   
Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Marek Kučera z vydavateľstva Universal Music. Viac sa dozviete na stránkach www.imtsmile.com a www.facebook.com/IMT-SMILE.

Foto: Martin Trenkler + archív IMT Smile


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti