Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica zverejnil na Deň matiek lyric video Tvoj syn s fotkami z detstva

Adam Ďurica zverejnil na Deň matiek lyric video Tvoj syn s fotkami z detstva

15.05.2017 - 09:10 | redakcia

Adam Ďurica je známy tým, že svoje pocity k najbližším ľuďom neskrýva a vyjadruje ich okrem iného aj prostredníctvom piesní. Nejednou skladbou potešil v minulosti svoju priateľku Kristínu, ktorá je jeho dlhoročnou múzou a pre ktorú napísal aj song Neľutujem. Tentokrát Adam prichádza so skladbou Tvoj syn.


"Mama pre mňa znamená všetko. Asi tak ako pre každého, kto mal šťastné detstvo a dostával vždy veľa lásky. S mojou mamou sme prepojení aj cez umenie, keďže je maliarka. Vieme sa porozprávať o umeleckých veciach a máme pochopenie jeden pre druhého, pretože sme predsa len umelci a nie každý nás vie pochopiť," hovorí s úsmevom Adam Ďurica.

Pieseň Tvoj syn pochádza z minuloročného albumu Spolu. Autorom hudby je samotný spevá, slová napísal textár Vlado Krausz, ktorý s Adamom spolupracuje už niekoľko rokov. Lyric video je zostavené z Adamových súkromných fotografií, ktoré sú v klipe zoradené chronologicky od prvých krokov až po súčasnosť. Uvidíte na nich Adama v škole, s bratom Michalom na výlete, na korčuliach i na stužkovej, a samozrejme v maminom náručí.


"Tieto fotografie zachytávajú môj život, moje detstvo, postupné dospievanie až po, dá sa povedať, súčasnosť. Ja sa k fotkám často nevraciam, ale keď som vyberal fotografie pre video, takmer celý deň som si prechádzal rodinné albumy, ktoré som celé roky nevidel a zrazu sa začali objavovať spomienky, krásne spomienky. Fotografie majú veľkú silu a som veľmi rád, že ich mám," teší sa Adam.

Reakcia jeho mamy, keď pieseň prvýkrát počula, bola plná dojatia. Od šťastia sa neubránila ani slzám. Pieseň sa stala súčasťou každého koncertu Spolu Tour. Vždy, keď išiel Adam skladbu odohrať, venoval ju mame, ktorá na dvoch koncertoch turné aj priamo bola. To si hneď všimli Adamovi fanúšikovia a na jeho sociálnu sieť napísali: "Bolo krásne, ako si spieval pieseň a tvoja mama bola na teba taká hrdá."  

"Tento moment bol na Spolu Tour pre mňa asi najsilnejší. Vždy, keď pieseň spievam, myslím na mamu. Je to pre mňa silná skladba a poviem úprimne, že na tých koncertoch, kde bola aj mama, sa mi táto pieseň spievala dosť ťažko. Vždy som bol plný emócii, dojatia a vďačnosti. Keď som však dospieval záverečný vokál mama-mama, vždy som ju našiel v hľadisku a myslím, že bola šťastná a pyšná, tak ako aj ja," prezradil spevák. Pesničku zaradí aj do repertoáru letných koncertov, na ktoré sa spolu so zohratou kapelou po úspešnom klubovom turné už veľmi teší.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Marek Kučera z vydavateľstva Universal Music.

Foto: Branislav Šimončík / archív Adama Ďuricu


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti