Hlavná stránka

>

Správy

>

Aguilera najskôr fanúšikov rozdelila, teraz ich upokojuje silnou baladou Twice

Aguilera najskôr fanúšikov rozdelila, teraz ich upokojuje silnou baladou Twice

15.05.2018 - 09:30 | Dušan Marko

Singel Accelerate, ktorý je výrazne ovplyvnený hip-hopom a má provokatívny klip plný erotických póz, časť fanúšikov Christiny Aguilery neprijala s nadšením. Mnohým nesadla zmena štýlu a snaha prispôsobiť sa súčasnému trendu, a zároveň im v skladbe chýba výraznejší spev a melódia.


S tým všetkým sa dá súhlasiť, no druhá zverejnená pieseň z pripravovaného albumu Liberation by mala uspokojiť práve konzervatívnejších fanúšikov. Ide o emotívnu a dojímavú baladu Twice, ktorá má omnoho viac spoločných čŕt s jej predchádzajúcou tvorbou ako prvý singel Accelerate.

Trúchlenie za láskou

V podstate sa dá povedať, že v novinke stavila na istotu a zvuk starej dobrej Back To Basics éry. Vykašľala sa na zbytočné experimenty a zamerala sa predovšetkým na silu svoju hlasu. Žánrovo tak pieseň spadá do rovnakej kategórie ako napríklad jej veľký hit Hurt alebo You Lost Me.

Po textovej stránke zrejme nikoho neprekvapí, že Christina Aguilera vo svojej novej skladbe trúchli za láskou. "Si diabol, Si anjel? Som nebo? Som peklo? Ťažko dokážem nájsť dôkaz, ktorý by ma zachránil," pýta sa speváčka a následne si aj sama odpovie: "Dobre, nie si žiadny anjel. Nikdy som ťa neprosila, aby si bol. Si moje nebezpečenstvo, pretože to je to, čo potrebujem. Ale stále mi to ubližuje."

Päťnásobná držiteľka Grammy síce pieseň prezentuje s dostatočnou dávkou emócie, no o text aj produkciu songu sa postarala Kirby Lauryen. Prejav speváčky je najmä vo výškach miestami až prehnane expresívny a niekomu môže prísť ukričaný. To je však vec, ktorú na Aguilere buď milujete alebo nenávidíte. "Milujem surovú vokálnu kvalitu tejto piesne, jej spirituálnu emóciu a odtieň, ktorý pre mňa zachytáva. Tu je jedna z mnohých nálad albumu Liberation," uviedla blondínka novinku na svojich sociálnych sieťach.


S neúspechom nepočíta

Dve úplne odlišné skladby logicky vyvolávajú otázku, v akom štýle sa napokon bude niesť zvyšok albumu Liberation. Ak niekdajšia porotkyňa The Voice staví prevažne na neopočúvanú tvorbu z produkcie Kanyeho Westa, ako tomu bolo pri spomínanej Accelerate, tak sa môže popáliť. Zásoba uslzených balád, akých sme už od nej počuli dostatok, však tiež nemusí byť zárukou úspechu.

Už o pár dní, konkrétne 20. mája, zo skladačky novej štúdiovky predstaví ďalší kúsok. Christina v tento deň vystúpi na odovzdávaní cien Billboard Music Awards, kde spolu s Demi Lovato zaspievajú ich novú spoluprácu Fall in Line.

Samotný album Liberation sa do predaja dostane 15. júna. S neúspechom speváčka zjavne nepočíta, už dokonca stihla zverejniť zoznam zastávok jej koncertného turné po Severnej Amerike. Nepôjde však o štadiónové koncerty, ale o 24 koncertov v divadlách, ktoré môžu byť predprípravou na niečo väčšie. Naposledy pritom bola na vlastnom turné v roku 2008.

Prečítajte si: Christina Aguilera pritvrdila: Predstavila videoklip plný sexuálnych narážiek

Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/christinaaguilera


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti