Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile majú nový klip z Ameriky. Vypočujte si novinku Budeme to stále my

IMT Smile majú nový klip z Ameriky. Vypočujte si novinku Budeme to stále my

15.05.2018 - 14:00 | redakcia

Skupina IMT Smile dnes ráno odpremiérovala nový singel Budeme to stále my, ktorý nahrala v hudobnom štúdiu v Santa Monice v Kalifornii. Do vychyteného 4th Street Recording Studio sa Prešovčania vrátili po dvoch rokoch, aby si zopakovali, aké je to nahrávať hudbu po starom - na analógové pásy.


Každý hudobník vie, že tento spôsob hudobnej produkcie je o niečo zložitejší, pretože neumožňuje toľko zásahov a úprav ako digitálna nahrávka. IMT Smile však opäť dokázali, že sú veľkí profesionáli a výsledok dopadol na výbornú.

"Bola to pre nás výzva, ale zároveň veľká radosť. Pre mňa ako muzikanta je super pocit, že vieme dať celú pesničku bez nejakých zásadných úprav. Nahrávať hudbu starým spôsobom je už dnes rarita. Keď produkujete hudbu digitálne, môžete ju akokoľvek upravovať, prestrihať a podobne. Pri klasickej analógovej nahrávke je to oveľa ťažšie a možnosti sú veľmi obmedzené. My sme si to však veľmi užívali," hovorí Ivan Tásler. Spevák a gitarista je autorom hudby, slová piesne Budeme to stále my napísal dvorný textár skupiny Vlado Krausz.

Kapelový road trip

IMT Smile sa za "veľkú mláku" vybrali s jasným zámerom. Okrem koncertu v New Yorku chceli nahrať ďalšie skladby, ktoré sa objavia na ich pripravovanom albume. Výber hudobného štúdia tiež nebol náhodou. Vo vychytenom kalifornskom 4th Street Recording Studio totiž vznikli aj skladby Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehovŽena, ktoré vyšli v roku 2016 pod názvom Príbeh príbehov ako súčasť výberového albumu hiSTORY.

Chalani si celú svoju cestu po Amerike zdokumentovali a zo záberov vytvorili videoklip plný slnka a autentickosti, ktorý vizuálne podčiarkol atmosféru skladby. Všetky zábery má na svedomí gitarista Tomáš Slávik. "To, čo sa mi na tom celom páči najviac, je, že všetky zábery vo videu sú skutočné. Je to reálny príbeh z nášho roadtripu po Amerike a presne vystihuje tú pohodu a uvoľnenú atmosféru, ktorá sa niesla celým naším výletom. Najprv sme boli v Los Angeles, potom sme sa chvíľu zabávali v Las Vegas a nakoniec sme šli do New Yorku, kde sme mali koncert. Náš gitarista Tomáš každú chvíľu niečo fotil a natáčal. My už sme to ani nevnímali. Asi preto to video pôsobí tak prirodzene. A presne o tom je aj naša nová pieseň. My proste milujeme muziku a chceme, aby to z našej produkcie bolo aj cítiť," dodáva Ivan Tásler.


Po návrate z USA sa IMT Smile znovu zavreli do štúdia a pripravujú sa na svoju veľkolepú letnú šnúru IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, ktorá vypukne už o mesiac, 16. júna na ich domovskej scéne v Prešove. Ešte stále však neprezradili mená všetkých hostí, ktorí sa s nimi predstavia v piatich najväčších slovenských amfiteátroch.

Zatiaľ je potvrdená účasť prešovskej kapely ElevenHill alebo talentovaného rusínskeho folkloristu Štefana Šteca, ktorý nedávno pokrstil svoj debutový album. Vo Východnej zase vystúpia na jednom veľkom pódiu spolu s Kandráčovcami. Ďalší hostia však zostávajú utajení. Jediné, čo je z predchádzajúcich spoluprác celkom jasné, je, že to budú hudobníci, ktorí sú kapele IMT Smile veľmi blízki.

Aby toho nebolo málo, IMT Smile tento týždeň okrem nového singla po prvýkrát vydávajú svoj eponymný album z roku 2003 na vinyle. Trinásť skladieb, vrátane hitov Kým stúpa dym, Nič nie je isté alebo Vadí - nevadí, vychádza v 2LP formáte.

Vypočujte si album IMT Smile (2003) na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach kapely imtsmile.com a www.facebook.com/imtsmileofficial.

Foto: Tomáš Slávik / archív IMT Smile


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti