Hlavná stránka

>

Správy

>

Papa Roach zahrajú v auguste prvýkrát na Slovensku!

Papa Roach zahrajú v auguste prvýkrát na Slovensku!

15.05.2018 - 16:30 | redakcia

Apocalyptica, Clean Bandit, Suzie Quatro, Goran Bregović a najnovšie aj kalifornskí rockeri Papa Roach. To zoznam hviezd, ktoré v lete v rámci jednej akcie zavítajú na Slovensko. Nejde pri tom o niektorý zo zabehnutých festivalov, ale o nový ambiciózny projekt In Castle, ktorý sa bude počas leta konať zámockom parku a amfiteátri v Seredi.


Pre skupinu Papa Roach, ktorá je posledným zverejneným menom projektu In Castle pre rok 2018, to bude premiérový koncert na Slovensku. V rámci augustového festivalového výjazdu do Európy u nás odohrá novinky z minuloročného albumu aj staršie hity ako Last ResortShe Loves Me Not, Forever, Getting Away With Murder, To Be Loved alebo Burn. Lístky na koncert, ktorý sa uskutoční 21. augusta v Seredi, sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Za viac ako 20 rokov na scéne Papa Roach vydali deväť albumov, získali dve nominácie na Grammy a koncertovali po celom svete s mnohými slávnymi menami od Eminema až po Marilyna Mansona. S novým albumom Crooked Teeth sa kapela vracia k svojim hudobným koreňom, zároveň však svoj zvuk posúva ďalej.

"S mladými producentmi Nicholasom 'RAS' Furlongom a Colinom Brittainom, ktorí na našej hudbe vyrastali, sme si pri nahrávaní tohto albumu rozumeli od prvej chvíle. Hudba, ktorú sme s kapelou začali v štúdiu nahrávať, len akoby čakala, aby sme ju vytvorili a nahrali. Mali sme s producentmi niečo ako osobné prepojenie, presne sme vedeli, čo urobíme. Nasledovali sme svoje inštinkty, skúšali veľa experimentov a nakoniec sme skončili s odvážnou a dobrodružnou nahrávkou. S novým zvukom Papa Roach," prezradil o nahrávaní albumu frontman Jacoby Shaddix.


Album reflektuje hudobnú pestrosť Papa Roach - od nákazlivých songov cez hip-hopovo-rockový mashup až k atmosférickej nálade. "Album sme netvorili so zámerom vyrobiť čo najviac rádiových singlov," hovorí gitarista Jerry Horton a Shaddix dodáva: "Zobrali sme klasické prvky našej hudby, ktoré si mnohí muzikanti zamilovali a následne ich ďalej rozvíjali do modernej podoby, prevrátili sme ich hore nohami a sledovali, čo sa stane. Ľudí, ktorí ma už roky chcú počuť rapovať, by mohla baviť istá divokosť na nahrávke, ktorú som do nej dostal."

Podľa jeho slov dobrodružné muzikálne rozhodnutia a nápady každého člena kapely prispeli k vzniku osviežujúceho albumu. "Rád by som im poďakoval, že sme to spolu takto dali, pretože takáto práca si žiada celého človeka." Spevák tiež prezradil, že počas procesu vzniku albumu Crooked Teeth čerpal inšpiráciu z hudby kapiel Led Zeppelin a Faith No More. Zo skupín, ktoré podľa neho nikdy nezaspali na vavrínoch po vydaní úspešného singla. Pre speváka je kapela Papa Roach osobnou záležitosťou. Odhaľuje mnoho jeho osobných víťazstiev ale tiež najtemnejšie charakterové chyby, čiže má s ňou zvláštny "love-hate" vzťah, ktorý nedokáže zastaviť.

Kapela sa už teší svoj prvý slovenský koncert. Zahrá v zložení Jacoby Shaddix (spev), Jerry Horton (gitara), Tobin Esperance (basgitara) a Tony Palermo (bicie).


Projekt In Castle prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych  zahraničných i slovenských hudobníkov do príjemného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi, kde sa nachádza približne tisíc miest na voľné sedenie a plocha na státie. V areáli sa budú nachádzať aj stánky s občerstvením. Viac sa dozviete aj na webe incastle.sk. 

Koncerty v rámci projektu IN CASTLE 2018: 

31. 5. - Kandráčovci a hostia

21. 6. - Goran Bregović & his Wedding and Funeral Band
 // Facebook event

22. 6. - Olympic

9. 8. - Clean Bandit (UK)
 // Facebook event

17. 8. - Apocalyptica (FIN) // Facebook event 

21. 8. - Papa Roach (USA) // Facebook event

26. 8. - Suzi Quatro (USA) // Facebook event

In Castle ponúkne silný program na leto

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Bibiána Grebeňová Šedivá z usporiadateľskej Agentúry KVAS. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti