Hlavná stránka

>

Správy

>

Pesničkár Honza Roušar vydal nový album. Pokrstil ho Ivan Hlas

Pesničkár Honza Roušar vydal nový album. Pokrstil ho Ivan Hlas

Honza Roušar, krst albumu Zapět dvanáct
Zdroj: Jan Strnad
15.05.2022 - 11:00 | redakcia

Po siedmich rokoch vydal Honza Roušar nový album Zapět dvanáct, tento raz s českými textami Václava Tobrmana v aranžmánoch Jirky Vidasova. Okrem mnohých vzácnych hostí ho v pondelok v Malostranskej besede slávnostne pokrstil aj legendárny český muzikant a textár Ivan Hlas.V minulom roku dostal Honza Roušar k narodeninám od svojich priateľov zásadný finančný príspevok so slovami: "To máš na album k štyridsiatinám, Jirka ti to zaranžuje, Vašek dodá texty a ty začni točiť!" Na konci roku 2021 sa prostredníctvom crowfundingovej platformy HitHit vybrali ďalšie potrebné peniaze, a tak sa vďaka tomu Honza Roušar, Jirka Vidasov a ďalší muzikanti začali každý utorok v štúdiu Prague Records schádzať nad albumom, ktorý pesničkár v pondelok slávnostne pokrstil v Malostranskej besede.

Okrem Honzy Roušara a jeho sprievodnej kapely na krste vystúpilo všetkých šesť hostí, ktorí na albume spievajú. Na pódiu sa vystriedali speváčky Naďa Válová a Veronika Bergmanová, ktoré už v minulosti Honzove piesne spievali. Postupne sa tiež predstavili speváčky Lucia Šoralová, Barbora Šampalíková, Gabriela Vermelho a tiež herečka Petra Hřebíčková, ktorá si s Honzou zaspievala duet Dál věřím nám.

Celým slávnostným večerom divákov urobil moderátor Ondřej Pech. A pretože pesničkár sa nesmie nikdy nechať zraziť na kolená, jedným z vzácnych krstných otcov albumu sa stal legendárny český hudobník a textár Ivan Hlas. Všetky dychové nástroje nahral jeden z najlepších tuzemských saxofonistov – Bharata Rajnošek, slučke natočila držiteľka ceny Alfréda Radoka Gabriela Vermelho, o výsledný zvuk tejto novej dosky sa postarali Ján "Zaza" Zázvúrek (finálny mix) a Tomáš "Zemák" Zeman (master).

Honza Roušar je pesničkár, gitarista, spevák a imitátor hlasov. V rodnej Příbrami zabodoval už v roku 1997 s autorskou piesňou na finále Porty v kategórii do 18 rokov. Prvú štúdiovú nahrávku vyhotovil v štúdiu Jumbo u Jaroslava Samsona Lenka. V príbramskom divadle si získal pozornosť skvelými výkonmi v hrách Filozofská historie a Dalskabáty, hříšná ves.

Po presťahovaní do Prahy hral a spieval v lyrikáli Petra Hapku a Michala Horáčka Kudykam. Súbežne skladal vlastné autorské piesne s textami Libora Jeníka, Aleša Nováka alebo Jarmily Moosovej. Prvé Honzovo autorské CD Točí se to dokola vyšlo v roku 2010. Jeho piesne spievajú Ondřej Ruml, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a ďalší. Na jeho ďalšom albume Hemofilická už sú medzi textármi aj Ester Kočičková a Miloň Čepelka.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Robin Suchánek.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti