Hlavná stránka

>

Správy

>

Pár dní pred začiatkom festivalu hlási Uprising nové meno. Prídu Third World

Pár dní pred začiatkom festivalu hlási Uprising nové meno. Prídu Third World

15.08.2019 - 13:00 | redakcia

Organizátori Uprisingu oznámili dve zásadné správy. Prvou je, že jamajský muzikant Jo Mersa Marley zrušil európske turné a na festivale nevystúpi. Dobrou správou však je, že sa namiesto neho vytvoril v programe priestor pre ďalšiu veľkú legendu. Na 12. ročník festivalu tak dorazia okrem doteraz oznámených umelcov aj roots reggae matadori, kapela Third World.


Third World je jednou z najstarších aktívnych reggae skupín, na hudobnej scéne funguje viac než 45 rokov. Vznikla v roku 1973 spojením klávesistu Michaela Ibo Coopera a gitaristu Stephena Cat Coorea z Inner Circle. Úspech im prináša spájanie reggae s prvkami R&B, funku, popu, rocku, a v neskoršej produkcii aj dancehallu a rapu. O ich kvalitách svedčí nielen desať nominácií na Grammy za najlepší reggae album, ale aj vypredané koncerty a obrovská fanúšikovská základňa.

Zmena v programe však nie je jedinou a poslednou novotou, ktorá návštevníkov na festivale čaká. Tohtoročnou novinkou bude Healing Area - úplne nová zóna, na ktorej si budú môcť trochu napraviť telá aj hlavy. Oáza pokoja na vybalansovanie typického festivalového ruchu prebehne pod taktovkou Yoga House v spolupráci s ľuďmi zo Sound Healing Slovakia a Ecstatic Dance Bratislava.


Bezhluková zóna aj program pre najmenších

Zaujímavou bude aj bezhluková zóna festivalu: Interez scéna. Na tej sa bude dať posedieť pri dobre vychladenom drinku a popri tom si vypočuť prednášky z ciest po svete, vyhrať zaujímavé ceny na kvíze, zabaviť sa na stand-upe Silných rečí či Jakuba Pohleho alebo sa zúčastniť diskusií na aktuálne spoločenské témy.

Pre najmenších návštevníkov bude zase na festivale Uprising nachystaná detská zóna, v ktorej zahrajú Paci Pac - znalci s deťmi vedia, v ich najnovšom videoklipe vystupuje maskot Uprisingu Golian. Rodičia ocenia pult na prebaľovanie a deti sa môžu tešiť na tvorivé dielničky pod dozorom animátorov, na skákací hrad či ihrisko s preliezkami.

Na správne naladenie sa pred Uprisingom si môžete pozrieť online dokument z minulého ročníka z dielne režiséra a dokumentaristu Braňa Vinczeho, ktorý mal premiéru včera večer.


Dvanásty ročník festivalu Uprising sa už tradične bude konať na Zlatých pieskoch v Bratislave, a to 23. a 24. augusta. Origanizátori sa aj tento rok postarali o silný line-up na čele s Ms. Lauryn Hill. Okrem slávnej americkej speváčky a raperky sa počas dvoch dní predstavia aj Nneka, Chase & Status, Dub Inc, Third World či Elephant Man. Lahôdkou bude spoločný koncert domácich hviezd Polemic a Medial Banana, zo slovenskej a českej rapovej scény sa zase predstavia Gleb, Strapo, Prago Union, Ultrazvuk a United Flavour.

Kompletný program festivalu aj s časovým rozpisom podľa jednotlivých dní a pódií nájdete TU.

O vstupenky na aktuálny ročník je veľký záujem. Predaných je aktuálne viac ako 80% kapacity festivalu a po vypredaní lístkov v predpredaji už nebudú na bráne k dispozícii ani jednodňové vstupenky. 

Rozhovor: Organizátor Uprisingu: Na požiadavky Lauryn Hill sme najali extra človeka


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Sveťo Moravčík. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti