Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Good Road vydala po desiatich rokoch na scéne debut Multiverzum

Kapela Good Road vydala po desiatich rokoch na scéne debut Multiverzum

15.08.2020 - 13:00 | redakcia

Slovenská kapela Good Road, ktorá sa už v minulosti predstavila singlami Po kvapkách a Na kolená padám, vydáva debutový album Multiverzum. Do svojej tvorby vniesla kapela viac orchestrálnych prvkov, čím svoju hudobnú tvorbu posunula novým smerom. Tesne pred vydaním albumu kapela predstavila ďalšiu skladbu Len ty, ku ktorej vzniklo aj lyrics video.


"Skladby na náš debutový album vznikali postupom času. Jedna z nich vznikla dokonca ešte v čase, keď sme spolu ako kapela neexistovali. Ostatné prišli potom postupne a každá z nich v sebe nesie určitú etapu našej hudobnej cesty," povedal Jozef Novotňák, klávesák kapely, ktorý je zároveň z veľkej miery aj producentom skladieb. Album Multiverzum obsahuje jedenásť autorských skladieb. Pod väčšinu textov sa podpísal Jozef Novotňák, no prispeli aj ďalší členovia. O zvuk na albume sa postaral profesionálny zvukár Braňo Fábry. S ním kapela spolupracovala už pri ich druhom singli Na kolená padám, ktorý nadväzoval na víťazstvo kapely v súťaži Echo Zemplína v roku 2018. 

"K Braňovi sme sa v podstate dostali úplnou náhodou a to tak, že v čase, keď sme nahrali náš prvý singel Po kvapkách, som si v mailovej schránke našiel správu od Braňa, či by sme nemali záujem spolupracovať s ním. Zo začiatku sme to ako kapela veľmi neriešili, ale postupom času sme nahrali skladbu Na kolená padám a rozhodli sme sa, že to skúsime práve s Braňom. Doteraz neviem, akým spôsobom sa k nám dopátral, ale nakoniec som tejto náhode vďačný, lebo spolupráca s ním je naozaj výborná a aj vďaka nemu naše skladby dostali iný rozmer, keďže nám dával rady aj ohľadom produkcie, a tiež sa priamo podieľal aj na produkcii jednej skladby z albumu," povedal klávesák kapely.


Ani samotný názov albumu vraj nie je náhodný, ale nesie v sebe určité posolstvo. "Výraz Multiverzum v sebe v podstate spája viac paralelných vesmírov. Hovorí o tom, že je to niečo, čo obsahuje všetok priestor, čas, hmotu a energiu. Keďže skladby, ktoré sa na albume nachádzajú vznikali postupom času a nie všetky sú úplne v rovnakom hudobnom štýle, nakoľko radi kombinujeme pop/rock s elektronickými prvkami a orchestrálnymi prvkami, tak sme sa rozhodli opísať to práve takýmto slovným výrazom a predstaviť ľuďom náš hudobný vesmír, respektíve pohľad naň z viacerých uhlov," ozrejmil Joe Noak. 

Kapela Good Road je na hudobnej scéne 10 rokov, no vo svojich začiatkoch hrávali prevažne cover verzie známych piesni. Vlastnej tvorbe sa začali venovať až po niekoľkých rokoch a ich prvý singel Po kvapkách vydali v roku 2017 po tom, čo vyhrali súťaž Echo Zemplína. V roku 2018 súťaž vyhrali opäť a neskôr predstavili ich druhý singel Na kolená padám.

"Skladba Po kvapkách je našou prvou spoločnou autorskou skladbou, ktorej demo vzniklo už v roku 2012, no potom dlhú dobu ležala v šuflíku. Opätovne sme sa k nej vrátili, až po dlhšej dobe, keď sme sa rozhodli ju prerobiť. Neskôr, v roku 2017 sme vyhrali súťaž ECHO Zemplína a práve to nám otvorilo dvere do nahrávacieho štúdia na Vinianskom jazere, kde sme nahrali pieseň Po kvapkách. Táto skladba, bola naším prvým singlom a natočili sme k nej aj videoklip. Aby však lepšie zapadla na album, tak dostala nový zvuk, o ktorý sa postaral Braňo Fábry, s ktorým sme spolupracovali už pri našom druhom singli Na kolená padám," dodal Novotňák.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely Good Road. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti