Hlavná stránka

>

Správy

>

Veronika Rabada spieva príbeh filmu Piargy. Pozrite si videoklip

Veronika Rabada spieva príbeh filmu Piargy. Pozrite si videoklip

Veronika Rabada, nakrúcanie videoklipu Piargy 2022
Zdroj: Silvia Árestová
15.08.2022 - 16:10 | redakcia

Speváčka a skladateľka Veronika Rabada predstavuje novú skladbu, ktorá je jej druhou filmovou spoluprácou. Po úspechu skladby V tichu z rozprávky Čarovný kamienok teraz prichádza so skladbou, ktorá je spojená s novým filmom Piargy. Príbeh filmu, ktorý podľa novely Františka Švantnera nakrútil macedónsky režisér Ivo Trajkov, Veronika zhudobnila na objednávku.


"Chceli sme silnú emóciu príbehu podporiť aj pôvodnou skladbou, ktorá by pomohla náš film predstaviť čo najširšiemu publiku. Som veľmi rada, že Veronika ponuku prijala a vytvorila skladbu, ktorá nás všetkých absolútne nadchla," hovorí producentka filmu Silvia Panáková.

"Taká ponuka sa neodmieta. Bola to pre nás výzva. Dostali sme jasné zadanie, ktoré umocnilo aj to, že som si takmer hotový film mohla pozrieť. Aj keď sme na to mali pomerne málo času, vznikla skladba, do ktorej sme transformovali všetky naše pocity z filmu a jeho príbehu," doplnila o svojej novej filmovej skladbe Veronika Rabada, vlastným menom Veronika Šoltysová Rabadová.

“Myslím, že sa nám do piesne podarilo zachytiť emóciu filmu. Je možno trochu hĺbavejšia, ale mne pri jej spievaní v hlave stále naskakujú obrazy z filmu. Verím, že si v nej nájdu to svoje aj tí, ktorí film zatiaľ nevideli, pretože hovorí o vine, smútku a zároveň o túžbe po lepšom zajtrajšku. Ale hlavne o odpustení," hovorí speváčka.

Videoklip k skladbe kombinuje zábery z nahrávania spevu so zábermi z filmu.  Vytvorili ho kameraman filmu Peter Bencsík a strihač Šimon Hudák. Šaty do klipu navrhla Mišena Juhász.


Hudbu k skladbe Piargy, ktorá zároveň otvára speváčkin nový album Sukne, zložila speváčka s Michalom Brandysom. Text napísal Veronikin brat, Peter Rabada. Na skladbe sa výrazne podieľali aj Gabriel Silvay, Martin Husovský, Martin Migaš a Roman Šoltys. Skladba mala niekoľko podôb a verzií, z ktorých sa nakoniec vybrala definitívna podoba a výsledný zvuk nahrávky. Veronikin spev sa napriek tomu vôbec nemenil a zostal pôvodný tak, ako ho nahrala prvýkrát, so silnou emóciou po zhliadnutí filmu. 

"Piargy je filmové dielo, ktorého príbeh sa vám doslova zabodne do srdca a dlho sa vám jeho scény premietajú v hlave. Presne v tom pocite sme začali na skladbe pracovať. Ideovo a kreatívne nás pri tvorbe usmerňoval náš kamarát a hudobný publicista Rado Mešša. Skladba bola pôvodne dlhšia, aj s refrénom, ktorý postupne nahradil motív, ktorý vytvoril Michal Brandys. Aranžovali sme ju spoločne s hudobníkmi našej skupiny. Píšťalku - koncovku a husle nahral Gabriel Silvay. Moderné zvuky a klavír doplnil Martin Husovský zo skupiny Komajota," povedala Veronika o vzniku nahrávky. 

Live premiéra skladby Piargy bude už dnes (15.8.) na akcii Kino pod hviezdami v Bratislave. Festival otvorí hlavná predstaviteľka filmu Piargy, Judit Bárdos. Okrem nej vo filme účinkujú Attila Mokoš, Daniel Fischer, Lucia Šipošová, Jana Oľhová, Jana Kvantiková, Peter Nádasdi, Lucia Vráblicová či už zosnulý Marián Geišberg. Premiéra filmu Piargy bude 22. septembra.

Pozrite si ukážku z filmu:


Viac o filme Piargy: piargyfilm.com


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér speváčky Rado Mešša. Správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.rabada.sk a facebook.com/veronikarabada.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti