V máji vydal britský hudobník vrelo prijatý album Subtract, na ktorom pustil poslucháčov do svojich najintímnejších myšlienok. Teraz, uprostred prebiehajúceho turné Mathematics, naznačuje, že jeho nasledovník by mohol vyjsť s rekordne krátkym časovým odskokom.

Na jednom z vystúpení si obliekol tričko s tajomným nápisom Autumn 9. Fanúšikovia začali okamžite premýšľať. Znamená nápis na tričku s číslom deväť septembrový album? Sheeren ich zvedavosť okorenil vyhlásením: "Jeseň sa blíži, čoskoro sa uvidíme."

A to nie je všetko. V Minneapolise odohral tri nové skladby, ktoré označil ako "dobrý zoznam skladieb na jeseň". S fanúšikmi sa vopred dohodol, že ich nebudú  zaznamenávať na svoje mobilné telefóny, aby bol zachovaný moment atraktivity z niečoho nového aj pre tých, ktorých na koncerte neboli.

Navzdory týmto indíciám spevák ani jeho manažment oficiálne nepotvrdili vydanie nového albumu. Stačia však na to, aby skalní fanúšikovia zahoreli túžbou v očakávaní nových piesní. Aké budú? Po vydaní albumu Subtract hovoril Sheeran o záľube v country hudbe: "V hlave mi koluje veľa otázok. Žil som v Nashville niekoľko rokov a tam som sa tak trochu zamiloval do country hudby. To je niečo, čo by som raz rád robil."

Pôjde popový idol týmto smerom? A plánuje vôbec vydanie ďalšieho štúdiového albumu už túto jeseň, alebo znamenajú jeho tajuplné indície niečo úplne iné? Počkajme si minimálne do chvíle, kedy koncom leta ukončí svoje aktuálne turné.

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)