Hlavná stránka

>

Správy

>

WWW Neurobeat a Mutanti hledaj východisko vystúpia v Novej Cvernovke

WWW Neurobeat a Mutanti hledaj východisko vystúpia v Novej Cvernovke

15.09.2021 - 13:00 | redakcia

Dvojkoncert českých kapiel WWW Neurobeat a Mutanti hledaj východisko, ktoré obe už dlhodobo svojsky a odvážne posúvajú hranice českej rapovej scény, sa uskutoční v piatok 17. septembra o 20:00 v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave. Obe zoskupenia predstavia predovšetkým svoje najnovšie albumy.


Posledný album kapely WWW Neurobeat Neutopíš sa dvakrát ve stejné řece (2018, BiggBoss) znie v dnešnom kontexte obzvlášť aktuálne a znepokojujúco. Charakteristické temné existencialistické texty výtvarníka Lubomíra Typlta sú akýmsi nejednoznačným výkrikom do absurdity sveta, z ktorej sa nedá uniknúť. Rytmické beaty a monotónny, no naliehavý prejav Ondřeja Sifona Anděru, sprevadzáný Milesou Anděrou Zrnič, do seba nekompromisne vťahuje. Album Neutopíš sa dvakrát ve stejné řece je možno najprístupnejším z doterajšej tvorby kapely a potreba vykričať frustráciu a des zo sveta na ňom znie zrelšie a vyrovnanejšie.

Energické duo Mutanti hledaj východisko Jiřího Konvalinku a Jana Vejražku vydali minulý rok svoj tretí abum Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátelé (2020, vlastný náklad). Svojou tvorbou vybočujú z československej tradície rapu, neboja sa nadhľadu a irónie, no ani vážnych tém a úprimných emócií. Mutanti sú žánrovo a zvukovo eklektickí, využívajú tvrdú elektroniku, melodický pop aj tanečné beaty. Pásaže, kde dominujú slová a hudba sa striedajú. To, čo tento rôznorodý prejav Mutantov spája, je naliehavá emocionalita, ktorá sa nevyhýba ničomu. Napriek temnému a existencialistickému ladeniu oboch zoskupení, ponúka ich tvorba akúsi katarziu a úľavu. Cítiť z nich totiž energiu nájsť z ťaživosti a nezmyselnosti východisko a neutopiť sa v tom.

Podujatie organizuje občianske združenie literarnyklub.sk v spolupráci s Novou Cvernovkou. Z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Debora Pastirčáková.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti