Keď americká dvojica Outkast vypustila v roku 2004 do sveta singel Hey Ya!, spôsobila celkom nečakane poriadny rozruch, ktorý bol dlhodobo neutíchajúci. Z jednoduchej skladby sa stal celosvetový hit, ktorého vtieravý refrén si chtiac či nechtiac zapamätal každý, kto s ním prišiel do kontaktu. A teraz sa to môže stať znova, avšak už iba lokálne.


O slovenskú coververziu, v ich typickom samohrajkovom štýle, sa postarali Jozef Kuky a René Kmeťo, dvojica známa ako kapela Kuky Band. Pod názvom Chcem ťa hudobníci skladbu pred pár dňami zverejnili spolu s videoklipom na svojom Youtube kanáli.

"Chceme ľudí baviť svojimi skladbami a veríme, že ich aj bavíme. Vybrali sme si túto skladbu preto, že je energická a veselá a pre nás to bola výzva spraviť cover aj na skladbu, ktorá nie je slovenská," hovoria členovia Kuky Bandu. O mix skladby sa postaral Zoli Tóth a o videoklip sa postaral Pierre Lexis.


Repertoár formácie spočiatku tvorili rómske piesne. Zlom nastal po účinkovaní v rámci galavečera Ruka Hore Awards 2020, kde zaujali disko verziou hitu MDMS rapovej formácie DMS. Od tohto momentu sa sústreďujú na covery slovenských hitov. V ostatných mesiacoch zverejnili vlastné verzie piesní 22 dní Mira Žbirku, Čardáš dvoch sŕdc Karola Duchoňa, Slobodná od Elánu. Najväčší úspech zožala ich verzia hitu Zatancuj si so mnou od Adama Ďuricu.

Pripomeňte si pôvodnú verziu skladby Hey Ya!:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR/brand manažérka Ruka Hore Jana Trellová. Text správy sme upravili a doplnili.