Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Jeno’s Brothers chystá nový album. Pozrite si videoklip Get the dance

Skupina Jeno’s Brothers chystá nový album. Pozrite si videoklip Get the dance

15.10.2016 - 09:00 | redakcia

Od popu, cez funky až po rock - taký je nový album humenskej skupiny Jeno's Brothers, ktorý vyjde na začiatku decembra tohto roku. Platňa s názvom Colours vznikala štyri roky a obsahuje mix rôznych štýlov, výpovedí a zážitkov kapely. Colours však nie je len o hudbe. Je to spojenie hudobného a výtvarného umenia.


Podieľalo sa na ňom viacero výborných muzikantov a aj výtvarníčka Katarína Prídavková. Slovenská umelkyňa, ktorá pôsobí v Indonézii, vytvorila pre kapelu booklet celého albumu na základe emócií z hudby, vízii autorky a predstáv zoskupenia. Na albume je desať piesní a pilotným singlom, s ktorým Jeno's Brothers práve prichádzajú do slovenského éteru, je skladba Get the dance.

Pesničku predstavil gitarista a spevák kapely Lukáš Jeňo: "Get the dance je pieseň tanečného charakteru. Za posledné roky sme prišli na to, že nám viac sedí tanečnejší štýl, v ktorom sa cítime doma a vnímame to aj na našich koncertoch, kde je na to najlepšia odozva." Ako ďalej uviedol, hudbu k piesni si robili sami, text im napísal Robo Haško. Na nahrávaní singlu Get the dance sa podieľalo množstvo ľudí z hudobníckej brandže. Medzi inými to bol aj trumpetista Pali Jeňo (menovec členov kapely), Michal Lorinc, Ďuri Kováč, Peter Telepčák či Stano Čorej.

Humenčania sa môžu pochváliť aj videoklipom, ktorý k piesni natočili koncom leta na Domaši a Šírave. "V klipe si zahralo viacero ľudí. Sú tam naši známi: náš dobrý priateľ - kňaz, kamoš kuchár z nášho obľúbeného podniku, kamarátka čašníčka z kúpaliska, kde sme chodili v lete, žiaci zo školy, na ktorej učíme, miestny futbalový klub a mnoho ďalších," načrtol Lukáš a dodal, že na nakrúcaní videoklipu bolo zaujímavé najmä to, že nikto z tých ľudí pieseň Get the dance predtým nepočul. "My sme im ju pustili presne vtedy a oni na ňu mali tancovať. Išlo o zachovanie autenticity a spontánnej radosti v danom momente . A myslím si, že to účel splnilo, veď posúďte sami," doplnil na záver.


Informácie pre Hudba.sk poskytol za skupinu Jeno's Brothers Edo Kopček.

Foto: Maruška Jeňová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti