Hlavná stránka

>

Správy

>

Chinaski ovládli s novým albumom a singlom Česko, teraz mieria k nám

Chinaski ovládli s novým albumom a singlom Česko, teraz mieria k nám

15.11.2014 - 09:00 | redakcia

Rockfield legendárne anglické štúdio, v ktorom nahrali Queen svoju Bohemian Rhapsody, či Coldplay svoju prvú úspešnú skladbu Yellow, sa určitý čas zaplnilo češtinou. V kolíske anglického rocku, ako sa štúdiu hovorí, nahrala svoj deviaty album úspešná česká kapela Chinaski.


Domáci krst dlho očakávaného albumu, ktorý Chinaski nahrávali s producentom Manic Street Preachers a ktorý dostal názov podľa miesta jeho vzniku Rockfield, prebehol koncom októbra v Hard Rock Cafe Praha. Pár týždňov po jeho vydaní je najpredávanejším albumom v Čechách a prvý singel z neho - Víno, ktorý doprevádza aj úspešný seriál TV Prima Vinaři, je momentálne najhranejšou skladbou v českých rádiách.

"Prežívame obdobie, keď sa cítime vo forme. Veríme si viac než kedykoľvek predtým a to hlavne vďaka fanúšikom, ktorí sú našim motorom," popisuje kapelník Chinaski, gitarista František Táborský. "Chceli sme im dať niečo viac – dobrý zvuk so svetovo uznávaným producentom v jednom z najlepších štúdií na svete. Každý z nás odmalička počúval všetky tie slávne britské kapely a mal sen, že raz bude nahrávať v rovnakom štúdiu ako oni. A teraz pre nás nastal ten čas a hlavne prišla možnosť si taký sen splniť," doplnil.


Nahrávanie v Británii a svetového producenta zabezpečilo vydavateľstvo BrainZone, ktoré s Chinaski podpísalo zmluvu. Podľa speváka Chinaski Michala Malátného tam skupina nahrala dospelé a suverénne nahrávky. "Album drží pokope ako celok. Sú za tým štyri roky práce, ktoré zavŕšilo stretnutie s Gregom Haverom, ktorý svojim fantastickým spôsobom doň dodal presne to, čo nám chýbalo," povedal o albume Malátný. 

"Greg nás odviezol ďaleko od domova, nikto z nás sa nemusel večer nikam vracať, takže sme sa sústredili len na prácu. Predtým sme pracovali tak, že sme všetky pesničky naskúšali do poslednej noty, teraz sme nechali otvorené formy a v štúdiu sme viac experimentovali," doplnil líder kapely. Album podľa neho vznikal síce v rýchlom tempe, ale zároveň veľmi ľahko a príjemne. "Nič podobné som ešte nezažil. Samozrejme k tomu pomohla aj atmosféra legendárneho štúdia. Mám z albumu veľkú radosť a myslím si, že skoro každá pesnička z neho by mohla byť singlom," dodává Malátný.

Pesnička Víno už úspešne vstupuje do playlistov slovenských rádií a Chinaski ho prídu na Slovensko predstaviť a pokrstiť na špeciálnom koncerte 9. decembra 2014 v klube LOFT v Bratislave. Okrem pozvaných novinárov a hostí sa tejto predvianočnej release party môžu zúčastniť aj fanúšikovia. Limitovaný počet 100 vstupeniek je už v predaji. Chinaski na vystúpení odohrajú kompletne celý album a aj svoje najväčšie hity.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie pre redakciu Hudba.sk poskytol Rado Mešša.

Foto: Tomáš Beran


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti