Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Spoznajte nový domov Celeste Buckingham vo videoklipe k novinke Feel

VIDEO: Spoznajte nový domov Celeste Buckingham vo videoklipe k novinke Feel

15.11.2021 - 10:30 | redakcia

Speváčka Celeste Buckingham sa vracia na Slovensko aj s novým singlom Feel. Z dievčaťa sa na Madeire, kde počas pandémie našla svoj nový domov, stala sebavedomá žena, ktorej pravú tvár možno vidieť vo videoklipe režírovanom Michalom Nemtudom. Aktuálna novinka je predzvesťou pripravovaného albumu.


Základ skladby Feel vznikol ešte na začiatku pandémie. "Je to prvá vec, ktorú som nahrala doma v izolácii," prezrádza Celeste Buckingham. So spoluautorom a producentom skladby Matějom Vávrom pri tvorbe spolupracovala na diaľku hlavne cez videohovory, jednotlivé časti skladby nahrávali každý samostatne. "Bola to pre nás nová skúsenosť. Ale zistili sme, že sa to dá aj takto a kultúra aspoň takto žije," dodala.

Slová speváčky potvrdzuje aj samotný producent. "Bola to celkom výzva písať a nahrávať skladbu cez videohovory. Vtipné bolo, že sme začali nahrávať, keď ja som bol v Čechách a Celeste na Slovensku a zvyšok sme dokončovali, keď ja som bol na Slovensku a Celeste v Portugalsku," dodáva Matěj Vávra o novinke, ktorej mix a mastering má na svedomí Maiky Beatz.

Počas pobytu na ostrove Madeira si Celeste Buckingham na diaľku prevzala štvrtý a poslednýkrát Cenu SOZA pre najhranejšieho mladého autora (do 25 rokov). Životné skúsenosti a nový domov mali vplyv aj na jej tvorbu. Do Portugalska odišlo dievča, na Slovensko sa vracia sebavedomá žena s jasným postojom k životu. "Stále sa pohybujem v pope, to zostáva rovnaké. Skladby však teraz vychádzajú z iných emócií. Sú od ženy, ktorá si už v živote niečím prešla, je oveľa viac sebavedomá a ovláda lepšie spôsob, ako svoje emócie vyjadriť," hovorí speváčka.


Madeira ako ju nepoznáte

"Nakrúcanie videoklipu sme plánovali niekoľko mesiacov vopred, keďže sme sa museli prispôsobovať pandemickým opatreniam. Fanúšikovia ma uvidia v rôznych podobách a všetky zobrazené ženy vo videoklipe som ja," približuje novinku 26-ročná speváčka a skladateľka. Spoločne s režisérom Michalom Nemtudom prechádzali viaceré možnosti spracovania skladby, no nakoniec zvíťazila jednoduchosť. "Chcela som poukázať na môj nový domov, Madeiru. Je to krásne miesto a Michal našiel umelecký spôsob, ako ju zobraziť. Bavilo ma behať bosonohá po ostrove, len tak si spievať na pláži a, verím, že aj z videoklipu je cítiť čistá emócia, ktorá je za pesničkou Feel."

Michal Nemtuda pri základnej príprave hľadal tie najkrajšie miesta na ostrove Madeira, ktoré ale nie sú v klipe zobrazené tak, ako ich poznáme z pohľadníc alebo dovolenkových fotografií. "Chceli sme jednoduchosť a vyzdvihnúť ženskosť, ktorú má Celeste pred kamerou. V úvode videa je všetko trochu pomalšie, je to spoznávanie sa s divákom pred obrazovkou. Neskôr mu Celeste ukáže energiu, s ktorou pracovala, keď tvorila túto skladbu," hovorí režisér, na ktorého skladba Feel pôsobí veľmi čisto a tak sa ju snažil aj zobraziť. Využil pritom napríklad kombináciu širokej optiky na zobrazenie krásnej panorámy a úzkych detailov na samotnú speváčku.

Fanúšikovia Celeste Buckingham sa okrem nového videoklipu môžu tešiť aj na vystúpenia naplánované do konca tohto roka. Napríklad 2. decembra 2021 vystúpi Celeste Buckingham spolu s kapelou King Shaolin v košickom kultúrnom centre Kasárne / Kulturpark a 3. decembra v jej obľúbenom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Michal Nemtuda


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti