Vianoce na dereši vol. 3 je tretí ročník kvalitného hardrockového večera, ktorý pripravuje skupina Dereš v bratislavskom klube Randal. Koncert sa uskutoční už budúcu sobotu 2. decembra.

Ako prezrádza názov podujatia, hostiteľom je stálica slovenskej hard'n'heavy scény, kapela Dereš. Ako hosť vystúpi bratislavský AC/DC revival BAC/DC (alebo AC/DC Bratislava). Kapela vznikla vďaka dávnemu nápadu gitaristu Miša Hečka a basáka Majkyho hrať si pre radosť skladby od svetovej legendy rock'n'rollu AC/DC. Realizácia nastala, keď sa dali dokopy s gitaristom Peťom Bulíkom, ktorého spoznali okolo roku 2008 ako člena kapely Janesession a koncertných zostáv projektov Mariána Greksu.

Na poste speváka v BAC/DC je skúsený dánsky spevák Claus Dreboldt, ktorý je rodený šoumen a nenechá nikoho sedieť. Repertoár skupiny obsahuje množstvo skladieb austrálskych rockerov, či už z éry Bona Scotta alebo aj Briana Johnsona. Interpretácia skladieb je klasická ako u iných revivalov s miernym vybočením v sólových gitarových partoch, ktoré podľa slov Petra Bulíka často inšpirujú k vlastnej predstave o konkrétnom sóle, pričom sa snaží dodržiavať aspoň základnú koncepciu či atmosféru pôvodných sól Angusa Younga. Ide teda o partiu, ktorá robí revival, ale nie tak celkom, no hlavne s úctou k AC/DC a pre radosť divákov aj členov kapely samotných. 

Skupina Dereš vznikla v roku 1986 a do povedomia sa dostala najmä hitmi Na panské a Zlatý vek. V roku 1991 sa pôvodná kapela rozpadla a neskôr sa vracala na scénu iba v krátkych časových etapách a v rôznych zloženiach. V obdobiach medzi rokmi 1993 a 2003 vydala kapela tri single.

Dlhodobejší návrat kapely nastal až v roku 2015 a o rok neskôr, symbolicky 30 rokov od vzniku kapely, vyšiel oficiálne debutový album Na panské (recenzia) mapujúci celú dovtedajšiu tvorbu skupiny. V roku 2017 vyšiel album aj na vinyle. V roku 2021 sa Dereš pripomenul novým metalovým singlom Tajné.

Vianoce na dereši vol. 3

Dátum: sobota 2. decembra
Miesto konania: Randal Club, Bratislava
Lineup: Dereš, BAC/DC
Vstupné: 10 eur

Facebook event

Vianoce na Dereši vol. 3 Zdroj: PR

Zdroj: PR článok / Dereš