Rádio_FM pripravilo pre svojich poslucháčov skutočnú hudobnú lahôdku. Vo štvrtok 20. decembra sa bude konať vianočný koncert, na ktorom ako hosť vystúpi slovenský harfista Michal Matejčík. Na koncerte zaznejú piesne kultovej skupiny Depeche Mode zahrané na harfe.

Žilinský rodák Michal Matejčík vyštudoval hru na harfe na konzervatóriu v Žiline a Bratislave a nakoniec sa presťahoval do mekky vážnej hudby – rakúskej metropoly Viedne. Harfista si zahral na viacerých svetových scénach, jeho najväčším úspechom je nepochybne spolupráca s britským spevákom Georgeom Michaelom, ktorého sprevádzal na ostatnom turné Symphonica.

Spolupráca sa začala v auguste minulého roka, keď si ho spevákov tím vybral do ansámblu hudobníkov pre koncertné turné s orchestrom. Hovorca britskej hviezdy o slovenskom hudobníkovi povedal: "Michal Matejčík hrá sebaisto a s veľkou muzikalitou. Jeho jedinečný zvuk a schopnosť počúvať a hrať s Georgeom z neho robí nenahraditeľnú súčasť turné Symphonica."

Na turné sa Michal Matejčík spoznal s Kerrym Hopwoodom - hudobným režisérom turné skupiny Depeche Mode, ktorému Matejčík prehral piesne tejto kultovej zostavy na harfe. Hopwood bol harfovým "depešom" nadšený a Matejčíkovi odporučil v tom pokračovať. Po niekoľkých odohraných akciách dostáva Michal Matejčík ponuku zo samotného Basildonu, odkiaľ skupina Depeche Mode pochádza, vystúpiť v máji 2013 na jednom z najväčších Depeche Mode podujatí vôbec.

rozhovor Rádia_FM s Michalom Matejčíkom

Na koncerte vo štvrtok 20. decembra o 20:00 odohrá Michal Matejčík hodinový set piesní Depeche Mode. Vstup na koncert do štúdia č. 5 v budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 v Bratislave je voľný. Tento hudobný večer však budú môcť zažiť všetci poslucháči Rádia_FM prostredníctvom éteru, keďže táto programová služba RTVS bude koncert vysielať naživo.Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Richard Šümeghy za RTVS.

Foto: archív Michala Matejčíka

Súvisiaci interpreti: Depeche Mode