Hlavná stránka

>

Správy

>

Le Payaco bude swingovať, svoje hity predstaví so Swing Society Orchestra

Le Payaco bude swingovať, svoje hity predstaví so Swing Society Orchestra

15.12.2015 - 09:00 | redakcia

Ak chcete vidieť skupinu Le Payaco tak, ako ste ju ešte nikdy nezažili, zapnite si dnes večer o 20:00 priamy prenos z cyklu Slovensko Advent 2015 na STV2 (alebo reprízu 16.12. o 12:30). Koncert, ktorý sa bude vysielať z veľkej sály piešťanského Kursalonu, ponúkne najznámejšie skladby kapely v podobe, z ktorej má Tomáš Sloboda zimomriavky.


"Spojili sme sily so Swing Society Orchestra (SSO), takže pesničky ako Za lyžicu medu, Sadni si mi na kolená, Ochorel som smútkom belasým alebo Dobrý večer priatelia odznejú v tradičnom swingovom prevedení," približuje spevák a gitarista Tomáš Sloboda, ktorý spoločne s basgitaristom Martinom Stempelom a bubeníkom Jurajom Vitézom tentokrát svoj hudobný nástroj počas väčšiny koncertu potrebovať nebude. "Predstavíme sa v týchto nových aranžoch ako interpreti, budeme len spievať," prezradil pre Hudba.sk. Ako dodal, zahrajú aj dve novšie skladby z aktuálneho albumu Dnes je ten deň.

"Na tento projekt sa veľmi tešíme a spolupráca s Le Payaco sa nám páči," hovorí kapelník SSO Jozef Chorvát, ktorý vybrané pesničky bratislavského tria zaranžoval a upravil pre swingový orchester. Niektoré z nich už vo svojej štandardnej podobe takpovediac zľudoveli, no podľa Tomáša Slobodu znejú veľmi prirodzene aj v tomto novom, resp. žánrovo skôr starom, šate.

"SSO dáva všetkým pesničkám nový rozmer. Je to výnimočný orchester, ktorý oživuje spomienky na dobu pred rock'n'rollom a pritom znie absolútne moderne. Akoby tie naše skladby boli písané práve pre tento orchester. Mám z toho parádne zimomriavky," teší sa líder pajácov. O uvoľnenú atmosféru priameho prenosu sa postará moderátor Pišta Vandal, ktorý okrem členov oboch kapiel privíta v Kursalone aj ďalších hostí.

Dôkaz, že k takémuto koncertu raz prísť muselo:

     

Swing Society Orchestra okrem špeciálneho vystúpenia s Le Payaco čaká tento týždeň aj veľký samostatný koncert, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 17. decembra v bratislavskom V-klube. Okrem tanečného a swingového orchestra na akcii vystúpia aj viacerí hostia ako napríklad Katka Korček, Katka Micháliková, Tomáš Vravník či Tomáš Palonder. Po koncerte, ktorý sa začne o 21:00, bude nasledovať tanečná zábava s dídžejom. Vstupenky na podujatie sa začnú predávať na mieste hodinu pred jeho začiatkom.

Skupina Swing Society Orchestra vznikla v roku 2007 a v tom istom roku odohrala aj prvé vystúpenie. Jej repertoár vychádza z tradície veľkých swingových a tanečných orchestrov 40. a 50. rokov minulého storočia, ktorá je kombinovaná s miernymi prvkami dnešnej pop music. S formáciou spolupracujú aj speváčka Andrea Bučková či herec a spevák Dano Heriban.

Text: Hudba.sk; zdroj: Tomáš Sloboda (Slovensko Advent) + Matej Papán za SSO
Foto: Viktor Cicko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti