Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič Project sa vráti na pódium v apríli, album Hlava predstaví v MMC

Peter Bič Project sa vráti na pódium v apríli, album Hlava predstaví v MMC

17.03.2022 - 10:30 | Patrik Marflák

Skupina Peter Bič Project vlani v novembri vydala svoj piaty štúdiový album Hlava a už sa nevie dočkať, kedy ho fanúšikom predstaví naživo. Tento týždeň skončila väčšina obmedzení a opatrení a koncertný život sa môže rozbehnúť naplno. V decembri ohlásený koncert v Bratislave, ktorý sa mal konať 4. marca, ale napokon prebehne v druhú aprílovú sobotu.


Kapela Peter Bič Project pripravuje turné k novému albumu, ktorého predzvesťou je koncert v bratislavskom klube MMC. Uskutoční sa 9. apríla, lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk a v platnosti zostávajú aj tie, ktoré si fanúšikovia zakúpili s pôvodne ohláseným marcovým dátumom.

Naposledy sa populárna košická kapela v hlavnom meste predstavila v septembri 2021 v rámci viackrát preloženého turné k predchádzajúcemu albumu Labyrint. Už tam zaznel singel Máj, ktorý bol prvou lastovičkou z nového albumu Hlava. Na ňom skupina definitívne potvrdila, že tvorba pesničiek v slovenčine jej svedčí. Dôkazom sú úspešné single z posledných rokov ako Stoj, Skúšame sa nájsť, Z výšky, Láva alebo Nedívaj sa tak, ktoré sa stali pevnou súčasťou rádiových playlistov.

Aktuálna tvorba kapely je vďaka slovenským textom fanúšikom omnoho bližšia. Viaceré texty tak už poznajú naspamäť a spievajú ich na koncertoch, čo predtým skupina pri anglicky spievaných hitoch Hey Now!, Say It Loud alebo Thinking About You v takej miere nezažívala. Koncom minulého roka kapela bodovala so skladbou Hlava, po novom roku sa k nej pridala aj pieseň Priznanie II, ktorá sa stala titulnou pesničkou rovnomenného seriálu. Kapelu v prvých mesiacoch tohto roka potešila aj finálová nominácia v českej hudobnej ankete Anděl v kategórii Slovenský album. Víťaz bude známy 27. apríla.


Ústrednými osobnosťami kapely Peter Bič Project sú jej zakladateľ, bývalý gitarista IMT Smile či Jany Kirschner, skladateľ a po novom už aj spevák Peter Bič a charizmatická frontmanka Viktória Vargová, ktorá v roku 2016 nahradila prvú speváčku Dášu Kostovčík. Ako úplne neznáma tvár na slovenskej scéne si dokázala veľmi rýchlo podmaniť fanúšikov a aj vďaka nej kapela odštartovala svoju novú, ešte úspešnejšiu éru. Nebyť pandémie, nepochybne by to Peter Bič Project zúročili v oveľa väčšej miere aj na koncertoch.

Za prerodom kapely stoja okrem speváčky (a rozhodnutia Petra Biča spievať spolu s ňou) aj ďalší hudobníci aktuálnej zostavy, ktorá je úplne iná ako v začiatkoch skupiny - Fero Jano (husle, akordeón, gitara), Eduard Kiss (bicie), Rasťo Boroš (klávesy) a basgitaristka Martina Timková. Do kapely priniesli nový vietor, ktorý sa prejavil aj vo veľkej inštrumentálnej a žánrovej rozmanitosti a nadhľade. V pesničkách skupiny tak dnes môžete počuť prvky folku, world music, reggae, rocku aj ľudovej hudby. Úspech "novej verzie" Peter Bič Projectu potvrdzuje aj zisk ceny OTO v roku 2020 a nominácia na Krištáľové krídlo v kategórii Hudba.

Prečítajte si recenziu: Hlava skupiny Peter Bič Project je plná farieb, vôní a chutí života

Ako predkapela sa 9. apríla v MMC predstaví bratislavská rocková skupina Bullet Holes, ktorá má okrem debutového albumu Perfektný svet (2018) na konte aj viacero úspechov v súťažiach kapiel - víťazstvá v Rockovej maturite 2016, na festivale FAMAT 2018 či v súťaži Talent & Busking Stage 2020 a druhé miesto v Garage Band Conteste 2019. Stala sa tiež Objavom roka 2019 v rámci ocenení Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby a zahrala si na festivaloch ako Topfest, Masters of Rock, Cibuľa Fest a ďalších. V MMC vystúpili Bullet Holes aj krátko pred pandémiou ako predkapela legendy britského hard rocku Uriah Heep.

Vstupenky:  


Autor: Patrik Marflák
Foto: Dominika Kentošová


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti