Hlavná stránka

>

Správy

>

World Music Festival Bratislava je medzi najlepšími etnofestivalmi sveta

World Music Festival Bratislava je medzi najlepšími etnofestivalmi sveta

16.01.2019 - 14:00 | redakcia

Mimoriadnym úspechom slovenského World Music Festivalu Bratislava je trojnásobné umiestnenie vo svetovej špičke festivalov v hlasovaní odborníkov. Po troch rokoch existencie sa tento bratislavský festival stal víťazom v kategóriách Najlepší nový festival, Najlepší malý a stredný festival a v celkovom hlasovaní o Najlepší festival sa umiestnil na 3. mieste.


Hlasovanie o najlepší world music festival sa konalo pod záštitou Transglobal World Music Charts (TWMC) a zúčastnila sa na ňom pätnásťčlenná medzinárodná porota zložená z hudobných redaktorov z rôznych krajín. Kompletné výsledky ankety sú zverejnené na webovej stránke.

TWMC je uznávaný celosvetový hudobný rebríček zameraný na world music, global music, folk a príbuzné žánre.Tvoria ho vybraní hudobní redaktori a žurnalisti z celého sveta. Okrem mesačného hlasovania o najlepšie albumy sa v roku 2018 po prvýkrát hlasovalo aj o najlepšie medzinárodné folk & world music festivaly a do finále sa dostalo dvadsať festivalov.

V elite world music festivalov

World Music festival Bratislava zvíťazil v kategóriách Najlepší nový festival, Najlepší malý a stredný festival a v kategórii Najlepší festival ho predbehli iba dva veľké festivaly - WOMA Delaide z Austrálie a JeonjuInt´lSori Festival, ktorý sa koná  v juhokórejskom meste Čondžu.

Organizátori ankety zároveň o bratislavskom world music festivale napísali, že oceňujú "pozorne tvorený vhľad do hudobnej scény Slovenska pre zvyšok sveta". Po zaradení bratislavského festivalu do Prehľadu európskych festivalov roku 2018 časopisu Songlines, medzi Hudobné udalosti roka 2018 českého rádia Proglas a prenosu z festivalu vo vysielaní rádia BBC je toto nečakané umiestnenie ďalším výrazným úspechom slovenskej hudobnej scény v medzinárodnom meradle.


Redakciu Hudba.sk informovala Ľubica Zajacová Záborská z organizácie World Music From Slovakia. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Jaroslav Novák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti