Spevák a skladateľ Xindl X púšťa do sveta nový videoklip ku skladbe SebeLovesong, ktorý je predzvesťou pripravovaného albumu Terapie. SebeLovesong opäť vsádza na typický textársky rukopis Xindla X, plný slovných hračiek. Ako to už aj napovedá názov, song je milostným vyznaním, ale teraz však, k sebe samému.

"Asi väčšina piesní, čo kedy vznikli, sú o láske k nejakej druhej osobe," hovorí Xindl X, "ale ešte som nenarazil na žiadnu, ktorá je o láske k sebe samému. Veď sa predsa hovorí, že kto nedokáže mať rád seba, nedokáže milovať ani nikoho iného. Tak som si povedal, prečo nenapísať pieseň o sebaláske, aj keď trochu neopätovanej," dodáva Xindl X.

Klip režíroval režisér a zároveň muzikant Michal Skořepa. Scenár vymysleli spoločne. "Vzhľadom k téme piesne prišiel Michal s nápadom, aby som v klipe zahral všetky role. Našťastie som ako pesničkár a scenárista zvyknutý sedieť na niekoľkých stoličkách naraz," dopĺňa Xindl X.  Michal Skořepa, ktorý mal na starosti réžiu, kameru a výsledný strih, spomína na natáčanie takto: "Bolo ťažké si ustrážiť všetkych Ondrejov na pľaci, každý bol úplne iný. Ale nakoniec prišiel Xindl X a dal tomu poriadok."


Nový klip je nielen predzvesťou nového albumu Terapie, ktorý Xindl X plánuje vydať na jeseň tohto roka, ale tiež pozvánkou na najväčší koncert Xindlovej tohtoročnej koncertnej sezóny v novej pražskej hudobnej sále O2 universum. Pôvodne sa mal koncert uskutočniť už 30. januára 2021 v pražskej O2 aréne, ale vzhľadom na stále pretrvávajúcu pandémiu nebolo možné usporiadať koncert v plnom rozsahu, a je presunutý na nový termín 25. novembra 2021 do nového priestoru O2 universum.

"Veľmi sa na všetkých teším, koncertovanie nám všetkým veľa chýba. Príďte si s nami opäť užiť spoločnú energiu, hudbu a všetko, čo nám takmer celý minulý rok chýbalo. Samozrejme máme kalendár plný presunutých koncertov z minulého roka, ale zakončíme ho pre mňa tým najzásadnejším, a to v pražskom O2 universum."

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli Zdena Selingerová a Tomáš Karpel.

Súvisiaci interpreti: Xindl X