Hlavná stránka

>

Správy

>

Štupel Fest ponúkne kvalitný punk-rock. Výťažok pôjde trom chorým deťom

Štupel Fest ponúkne kvalitný punk-rock. Výťažok pôjde trom chorým deťom

16.02.2018 - 15:30 | redakcia

Štupel Fest spojí slovenské punk-rockové kapely, aby spoločne pomohli deťom so zdravotným znevýhodnením a ich rodinám. Už 24. februára sa v bratislavskom Majestic Music Clube stretnú na jednom pódiu Karpina, Konflikt, Grobiani, Ramones Bratislava a Gulerváč.


Podnetom pre vznik Štupel Festu boli práve štuple, s ktorými sa v práci stretáva jeden z organizátorov benefičného podujatia. Ako hudobník a fanúšik dobrej muziky dostal nápad pomôcť deťom, pre ktoré sa štuple zbierajú. Vytvoril preto Štupel tím, ktorý pripravil spomínaný klubový festival. Celý výťažok zo vstupného je určený trom konkrétnym rodinám so zdravotným znevýhodnením. Peniaze návštevníkov festivalu poputujú pre Filipa Kosára, Mareka Jurkoviča a Sabinku Fajnorovú.

Pri pohľade do zoznamu účinkujúcich je už teraz zrejmé, že bratislavský Majestic Music Club bude 24. februára hostiť skvelé mená. Slovenská punková legenda Konflikt má za takmer tri dekády existencie na konte viac ako 1700 vystúpení po celej Európe. Ich súputníci z kapely Karpina ponúkli počas svojej existencie hity ako Prievidza, Hirošima alebo Láska až za hrob.

Štupel Fest 2018

Najmladším účinkujúcim na Štupel Feste bude skupina Gulerváč. Existuje päť rokov, jej členovia sa považujú za buranov slovenského punku a čo-to o nich môžu naznačiť aj pseudonymy členov, pod ktorými vystupujú. Za mikrofónom stojí Dívčí Sen, na gitaru hrá Božidar, na basu Palisirko a za bicími sedí Potulný Muzikant. Podporiť ich vystúpenie prídu hostia Peci Uherčík a Martin Revický.

Štvrtým v programe je skupina Ramones Bratislava. Autentická, kvalitná a čoraz populárnejšia tribute formácia, ktorú jednoducho musíte zažiť. Tvoria ju ostrieľaní muzikanti Jano a Jakub Hrčkovci (Kaktus, Sveťo Korbeľ a personál, Bratia Hrčkovci), Peter "Ozi" Hurtig (Zóna A, ex-Slobodná Európa) a Tomáš "Tuleň" Vojtek (Extip, Slobodná Európa, ex-Zóna A).

Päticu podporujúcu benefičný Štupel Fest uzatvárajú Grobiani. Ich zmes veselého punk rocku pre dobrú náladu je takisto prísľubom skvelého večera v Majestic Music Clube. Vstupenky kúpite v sieti Predpredaj.sk.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Zdroj: Predpredaj.sk
Foto: Access Production


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti