Hlavná stránka

>

Správy

>

Prvá americká SuperStar našla zmysel života. Pozrite si nový klip Kelly Clarkson

Prvá americká SuperStar našla zmysel života. Pozrite si nový klip Kelly Clarkson

16.05.2018 - 09:10 | Dušan Marko

Americká speváčka Kelly Clarkson si vďaka svojej tvorbe prežila obdobie celosvetovej slávy, no okúsila aj sklamanie z neúspechu. Skladba Meaning of Life je tretí singel z rovnomerného albumu, pri ktorého nahrávaní už zrejme presne vedela, aká poloha jej hlasu a osobnosti sedí najlepšie.


Koncom minulého roka Kelly Clarkson svojich fanúšikov potešila chytľavou popovou skladbou Love So Soft s príjemným retro nádychom a štýlovým videoklipom. Pieseň sa síce dočkala kladného prijatia zo strany kritikov a priaznivcov rodáčky z Texasu, rozhodne však nešlo o to najlepšie, čo album Meaning of Life ponúkol. Skutočným tromfom jej ôsmej štúdiovky je titulná skladba, ktorá našťastie nezostala len radovou albumovou piesňou, ale dáva ju do pozornosti ako svoj nový singel.

Dovolím si tvrdiť, že od roku 2012, kedy vydala singel Stronger, nič lepšie z tvorby víťazky prvej série American Idol (SuperStar) v rádiách neznelo. Magazín Rolling Stone dokonca túto pieseň vo svojom koncoročnom rebríčku zaradil medzi 20 najlepších popových skladieb roka 2017. Autorsky sú pod skladbou podpísaní Ilsey Juber, James Morrison Catchpole a Jesse Shatkin, ktorý mal na starosti aj následnú produkciu piesne. "Ked som stratená, jednoducho sa ti pozriem do očí. Ukazuješ mi zmysel života," znie presvedčivo z úst skúsenej speváčky a dvojnásobnej mamičky.

Menej je niekedy viac

Samotný videoklip síce neprináša nič nové a neokukané, to však v tomto prípade ani nebolo nutné. Pieseň je dostatočne silná na to, aby utiahla aj na prvý pohľad jednoduché video, ktoré však pôsobí veľmi elegantne a sofistikovane. Kelly Clarkson sa v ňom prechádza po opustenom luxusnom sídle, kde sa snaží nájsť pomyselný zmysel svojho života. Vizuál príjemne doplna aj trojica outfitov, ktoré na blondínke nepôsobia nijako rušivo a do celého kontextu skvelo zapadnú.  

V závere nachádza to, čo hľadala, a ocitá sa v miestnosti posiatej slnkom a plnej kvetov spolu so svojou kapelou. Zmysel života pre sympatickú speváčku v tomto prípade predstavuje láska jej dvoch detí, ktoré sa dokonca spolu s ňou objavia v záberoch. Za všetko hovorí už len to, že videoklip zverejnila na Deň matiek. V angličtine však text môže byť interpretovaný aj v jednotnom čísle ako vyznanie lásky k partnerovi. "Vždy, keď strávim noc osamote, mysliac si, že to do svitania neprežijem, stačí, keď si pomyslím na vás/teba a na mňa, a zrazu mi všetko zlé začne pripadať dobré," odznie v emotívnej skladbe. 


Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/kellyclarkson


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti