Hlavná stránka

>

Správy

>

Republikánov v USA pobúril plagát Pearl Jam s horiacim Bielym domom

Republikánov v USA pobúril plagát Pearl Jam s horiacim Bielym domom

16.08.2018 - 08:30 | redakcia

Americká Republikánska strana sa v stredu ostro ohradila proti plagátu kapely Pearl Jam, na ktorom je vyobrazený horiaci Biely dom. Na plagáte ku koncertu, ktorý mali Pearl Jam v pondelok v meste Missoula v Montane, je okrem toho nakreslený orol sediaci na kostre, o ktorej republikáni tvrdia, že má predstavovať prezidenta Donalda Trumpa.


Proti plagátu už protestoval republikánsky kandidát do Senátu za štát Montana Matt Rosendale, ako aj Národný republikánsky senátny výbor, čo je inštitúcia, ktorá zastrešuje volebné kampane republikánskych kandidátov do Senátu amerického Kongresu. Podľa Rosendalea je kresba na plagáte rovnako za hranou, ako bolo v roku 2017 zverejnené video, v ktorom komička Kathy Griffin držala v ruke napodobeninu odrezanej hlavy Trumpa.

Pearl Jam zatiaľ kauzu nekomentovali a nevyjadrili sa ani k tomu, či kostra nakreslená na plagáte má patriť Trumpovi.


Počas aktuálneho turné však Eddie Vedder adresoval Trupmovi niekoľko vyhlásení. "Bol by som rád, keby to počul, ale on nepočúva hudbu a nečíta knihy. Mohol by mu to niekto tweetnuť alebo niečo? Pre mamy, otcov a deti, ktoré sú oddelené na hraniciach. Toto nie je krajina, ktorú si pamätám," uviedol počas londýnskej šou na margo Trumpovho rozhodnutia separovať rodičov a deti utečencov na mexických hraniciach. 

Na koncerte v Miláne zase reagoval na bundu prvej dámy Melanie Trump, ktorá išla pozrieť deti utečencov na mexických hraniciach oblečená v bunde s nápisom "Skutočne sa nezaujímam. Vy áno?". Manželka Eddieho Veddera vystúpila v podobnej bunde, no na chrbte mala nápis "Áno, my všetci sa zaujímame. Ty nie?"


Zdroj: SITA, doplnila Hudba.sk
Foto: Platág koncertu


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti