V utorok o 20:00 sa návštevníci košickej Tabačky Kulturfabrik môžu tešiť na video operu Muž v skafandri, multižánrové dielo o americkom kozmonautovi so slovenskými koreňmi Eugenovi Andrewovi Cernanovi.

Predstavenie Muž v skafandri, ktoré malo premiéru v bratislavskej A4ke v marci 2020, tesne pred prvou vlnou pandémie na Slovensku, vzniklo na námet uznávaného slovenského skladateľa, interpreta a performera Miroslava Tótha, známeho aj z dlhoročnej spolupráce s festivalom Pohoda.

Vizuálne aj akusticky pôsobivé dielo voľne čerpá z príbehu Eugena Andrewa Cernana, astronauta s československými koreňmi, ktorý krajinu svojich predkov opakovane navštívil, a ktorému je venované múzeum vo Vysokej na Kysucou.

Vo fiktívnom príbehu je 
Zem zničená a ľudstvo sa presťahovalo na Mesiac. Po mnohých rokoch sa však jeden človek z ničoho nič rozhodne vrátiť – zbalí si vlajku a vydáva sa na cestu k svojim koreňom. Ale čo vlastne hľadá? A čo na planéte, dávno opustenej, môže nájsť?

Reprízu predstavenia Muž v skafandri budete môcť navštíviť už zajtra o 20:00 v priestore Veľkej sály košickej Tabačky. Vstupné na toto predstavenie je 6 eur v predpredaji a 8 eur na mieste. Vstup na predstavenie bude povolený s testom, po očkovaní, či prekonaní ochorenia Covid-19.

Vznik diela a reprízu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Tabačky Barbora Denciová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.tabacka.sk a www.facebook.com/tabackafanpage.