Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Lodenica bude aj tento rok trojdňový a presúva sa do Červeníka

Festival Lodenica bude aj tento rok trojdňový a presúva sa do Červeníka

Olympic - Petr Janda
Zdroj: Michal Matyáš
16.08.2022 - 13:30 | redakcia

Aktuálny ročník obľúbeného festivalu Lodenica sa koná 25. až 27. augusta na novom mieste. Fanúšikovia country, folkovej a rockovej piesne všetkých vekových kategórií sa tentokrát stretnú v amfiteátri v obci Červeník. Na festivale vystúpi česká legenda Olympic, Pavel Lohonka Žalman, Bukasový masív, Rangers Plavci, Allan Mikušek, Piknik Michal Tučný, Horkýže Slíže, Kandráčovci či Cigánski Diabli."Po covidovej odmlke vás pozývame na Lodenicu do Červeníka. Nielen covid nám zasiahol do organizácie, ale aj veľa dôvodov s umiestnením či vrátením sa do areálu autokempu v Piešťanoch. Verte, že aj my by sme boli najradšej v Piešťanoch, no žiaľ toto nevieme ovplyvniť. Jednoducho sa to už roky nedarí zabezpečiť. Takže namiesto výčitiek, by sme skôr privítali pomoc," vysvetľuje dramaturg Lodenice František Grebeči.

25. až 27. augusta sa všetci fanúšikovia country stretnú v Červeníku, ktorý leží 10 kilometrov od Piešťan a 15 kilometrov od Trnavy. Organizátori pripravili pestrý program. Nebudú chýbať country a western scénky Detskej farmy humanita pod vedením Bertrama Betáka. Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Prepredaj.sk

"Ako obvykle sa nám predstavia od pesničkárov, cez folk, trampskú muziku, country muziku, ľudovú muziku, vlastne od cimbalu až po rock. Nielen my sme vyrástli, ale aj naše deti, preto sme pripravili široký záber cez takmer všetky žánre muziky. Lodenica je rodinný festival a skladba programu je pre všetkých členov rodiny. Od tých v detských kočíkoch až po dedkov a babičky. Veľa z tých mladých má pôvod na Lodenici, či už v kempe alebo pod stanom. Štartujeme 25. augusta o 17:30 a končíme 28. augusta v skorých ranných hodinách v Červeníku," pozýva fanúšikov Lodenice František Grebeči.

Vo štvrtok sa návštevníci môžu tešiť na skupiny Alternatíva band, Prospektori, Grajciar, Piknik Spomienka na Michala Tučného, Rangers Plavci a Pacipacifik. V piatok odštartuje program kapela Bullets, pokračovať budú Ľubomír Konečný, Bukasový masív, Kandráčovci, Pavel Lohonka Žalman, Vojtěch Nedvěd s kapelou, Olympic a Ščamba. Posledný deň festivalu začne Peter Janku a DPH, Futurelove Sibanda trio Zimbabwe, Ivan Čeredejev a IC Band, Neznámi, Ploštín Punk, Cigánski Diabli a Ľubo Virág, COP, Allan Mikušek a AM Band, Kamelot, Arzén a Horkýže Slíže.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Všetky informácie o Lodenici nájdete na webe https://www.lodenica.sk/.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti