Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Hudba sveta Žilina bude po roku online koncertov konečne naživo

Festival Hudba sveta Žilina bude po roku online koncertov konečne naživo

16.09.2021 - 12:30 | redakcia

Po online vydaní posledného ročníka festivalu Hudba sveta Žilina sa začiatkom októbra predstavia už naživo skvelí hudobníci zo zahraničnej ale aj domácej world music scény. Pozrite si, čo všetko vás v rámci festivalu čaká.


Tradícia jarných world music koncertov v Žiline v rámci festivalu Hudba sveta Žilina sa tento rok z pochopiteľných dôvodov presunula na jeseň, no siedmy ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby. Už o tri týždne, 7. a 8. októbra, sa môžu návštevníci tešiť na latino a balkánsky bashavel v podaní kapiel pochádzajúcich z rôznych krajín Európy.

Temperamentné rytmy Latinskej Ameriky prinesie v prvý deň festivalu v Smer Music Klube 77 o 19:30 slovenská multižánrová kapela La3no Cubano fungujúca od roku 2005. Jej hudba je dobre namiešaným world music koktejlom s príchuťou slovenského folklóru. Po nej vystúpi talianska kapela Baro Drom Orkestar. Štvorica hudobníkov spája hudobnú tradíciu Stredomoria s východoeurópskymi temperamentnými rytmami a aby toho nebolo málo, v ich tvorbe nájdete tiež prvky mongolskej a brazílskej hudby. Táto fúzia určite nenechá nikoho sedieť na stoličkách. Lístky na tento večer sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Ak to pandemická situácia umožní, aj tento rok bude pripravený workshop Bubnovačka orchestra pod vedením skúsených členov zoskupenia Rytmika.sk. Priestor tu dostáva hudobná tvorivosť a komunikácia, pričom účastníci za použitia množstva perkusií môžu zažiť silu rytmu na vlastnej koži. Presné miesto a čas bude zverejnený dodatočne na webovej a facebookovej stránke festivalu.

Druhý deň festivalu (8.10.) otvorí o 19:00 v Mestskom divadle Žilina originálna česká world music kapela Mijaktič Orkestar prezentujúca vlastný pohľad na balkánsku hudobnú tradíciu. Zvyšok večera bude patriť slovenskej kapele Balkansambel a jej hosťom. Spolu so známou žilinskou kapelou sa na pódiu predstavia Martin Geišberg s Danielom Špinerom a Marekom Pastírikom v rámci projektu Na modrej planéte. Na rovnomennom albume plnom dôležitých myšienok o krehkosti bytia a planéty veľmi citlivo prepojili divadelný folk s balkánskym soundom.


Na záver večera Folklórny súbor Rozsutec v projekte "Len tak..." predvedie unikátne spojenie tradičného slovenského folklóru s "krivými" rytmami balkánskej dychovky, okorenené efektnou tanečnou zložkou.

Všetky podrobnosti o festivale nájdete na oficiálnej na webovej stránke www.hudbasvetazilina.sk a aktuálne informácie môžete sledovať na facebookovej stránke festivalu www.facebook.com/hudbasvetazilina.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka festivalu Ľubica Záborská. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti