Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hard & heavy: vydajte sa na animované dobrodružstvo s Red Fang

Týždeň v hard & heavy: vydajte sa na animované dobrodružstvo s Red Fang

16.10.2017 - 00:00 | redakcia

Kvarteto z amerického Portlandu vie bez problémov zabaviť len s hudbou. Keď sa k tomu pridá výborný animovaný príbeh, zábava je dvojitá.


Magnet týždňa

Album Only Ghosts vyšiel kapele Red Fang ešte minulý rok. Preto sa rockeri rozhodli, že sa trochu pripomenú. Vybrali si na to skladbu Not for You, ktorá znie výborne aj sama o sebe. K nej ešte pridali animovaný príbeh, v ktorom členovia kapely robia DJov na miestnej diskotéke, kde postupne prichádzajú do konfliktu s Yetim kvôli výberu hudby. Na záver sa vo videu objavia aj mimozemšťania, čo dodá klipu potrebnú dávku bizarnosti. Niečo, čo od Red Fang jednoducho musíme čakať. (pm)


Na Instagrame A Perfect Circle sa objavil teaser na... niečo. Doomed je zrejme názov novej skladby alebo dokonca albumu. Maynard je ale starý tajnostkár, takže zatiaľ netušíme, o čo sa jedná. Kapela cez týždeň vyráža na turné, tak uvidíme, či sa v blízkej budúcnosti dozvieme niečo viac. (pm)

Šrot týždňa

Všetci členovia Decapitated už boli formálne obžalovaní zo znásilnenia po ich očakávanom vydaní do mesta Spokane. Gitarista a bubeník sa môžu dostať von na kauciu 100 tisíc dolárov za kus, vokalista a basák už vedia aj termín pojednávania. Kapela opäť odmietla akúkoľvek vinu a bude sa obhajovať na súde. (pm)

Tommaso Riccardi, vokalista talianskych Fleshgod Apocalypse, ohlásil cez stránku kapely na Facebooku, že odchádza. Dal k tomu štyri odstavce, ktorých obsah zrejme tušíte aj bez toho, aby ste celý status čítali. Za mikrofón sa tak opäť postaví pôvodný spevák, zakladateľ a bubeník Francesco Paoli. Novým bicmanom tak bude David Folchitto, hlavným gitaristom sa stane Fabio Bartoletti. (pm)

Novinky

Na stránke obchodu Amazon sa omylom ocitlo niečo s názvom Ceremony and Devotion od Ghost. Dátum vydania je prvého decembra. Oficiálne informácie zatiaľ nie sú, väčšina fanúšikov to však odhaduje na živý dvojdisk, prípadne jeden živý disk a výber rarít a nevydaných skladieb. (pm)

V roku 2010 chceli Gojira vydať štvorskladbové EP Sea Shepherd na podporu rovnomennej organizácie. Celá nahrávka však skončila na digitálnom cintoríne kvôli chybe harddisku. Frontman Joe Duplantier sa ale nevzdáva a snaží sa stratenú nahrávku oživiť. Verím, že sa mu to podarí čo najskôr, pretože jediná zachovaná skladba – Of Blood and Salt, nahraná v spolupráci s Devinom Townsendom a Fredrikom Thordendalom z Meshuggah – je čistá zverina. (pm)


Heaven Upside Down je na prekvapenie všetkých veľmi dobrý album. Je to starý dobrý Marilyn Manson. Skladba SAY10 je skvelým príkladom. A aby toho nebolo málo, Manson k nej vydal aj skvelé video, ktoré je poctou klasických hororov. Na pomoc si zavolal aj svojho kamoša, Johnnyho Deppa. Nechýba veľa mejkapu, nahé modelky, či explicitné scény najrôznejšieho charakteru. Tým pádom ste snáď pochopili, že v práci to pozerať fakt nemáte. (pm)


Portugalci Moonspell už čoskoro vydajú album 1755, ktorý je kronikou ničivého zemetrasenia, ktoré zasiahlo Lisabon v tom roku. Celá štúdiovka je netradične spievaná komplet v portugalčine. Prvou zverejnenou skladbou je Evento a musím sa priznať, že sa mi veľmi páči, aj keď skupina dlhodobo nepatrí medzi mojich obľúbencov. Môže za to asi aj úvod, ktorý by ste si bez problémov mohli pomýliť so skladbou od Tool. Celkovo je to výborná vec, ktorej by ste mali dať šancu. (pm)


Album XVIII vyjde 18 rokov po vydaní prvej štúdiovky skupiny Eighteen Visions. Toľko k symbolike. Ak máte radi moderné coreové žánre, skúste novinku Underneath My Gun. Vo videu je mnoho samoúčelného násilia a vraždenia, bez neho je to ale celkom solídna skladba. (pm)


Mnohí iste netušíte, že Wes Borland, gitarista Limp Bizkit, má aj omnoho šialenejšiu a tvrdšiu hudobnú stránku. Volá sa BIG dumb FACE a po šestnástich rokoch vydá svoju druhú štúdiovku. Where Is Duke Lion? He’s Dead… vyjde na konci mesiaca a tak nejak tuším, že by sa vám mohla páčiť. (pm)


Thrash a rock n roll idú celkom dobre dokopy. Aspoň to si myslia EXES, ktorí sa označujú za thrash and roll. Presvedčiť vás má aj skladba Nothing But the Knife, ktorá je fakt výborná. Ich debut Fire and Fury vyšiel v piatok, tak si ho prípadne dajte celý. (pm)


Narcotic Wasteland, kapela bývalého gitaristu a frontmana Nile (Dallas Toller-Wade), minulý týždeň vydala svoj druhý album s výstižným názvom Delirium Tremens. Nájdete na ňom všetko od thrashu, cez black po grind. A samozrejme veľa deathu. Return to the Underground je dobrou ochutnávkou toho, čo môžete čakať. (pm)


Koncom mesiaca vydajú Ne Obliviscaris očakávaný album Urn. Z doteraz zverejnených skladieb som celkom unesený a musím priznať, že ma kapela veľmi príjemne prekvapila. Zvuk je skvelou kombináciou viacerých žánrov, pričom základom je stále black metal. Ale taký dosť progresívny. Ochutnajte Urn (Part II) As Embers Dance In Our Eyes a pochopíte, o čom píšem. (pm)


Helloween sa na staré kolená uzmierili s ex-členmi Kai Hansenom a Michaelom Kiske, s ktorými sa objavia na pódiu v rámci Pumpkins United Tour. Bratislavský koncert 26. novembra sa tak nezaobíde bez týchto spoluautorov legendárnych albumov Keeper of the Seven Keys Part I. a II. Škoda že reunion je neúplný a Roland Grapow bude chýbať. Aby však bolo tešenie sa fanúšikov absolútne, zostava aktuálne vydala spoločne zloženú novú pieseň zvanú Pumpkins United - heavymetalovú hymnu o veľkej červenej dyni, ktorá povstáva z popola. Fantastická skladba pre fanúšikov rezkého power metalu a dyňového prívarku. Lístky na koncert u nás sa ešte predávajú. Pôjdete? Toto bude skvelý prídavok. (ak)


Dream Theater zverejnili minidokument o turné a albume Images and Words, ktoré slávi štvrťstoročnicu. Gitarista John Petrucci sa v ňom rozhovoril o dobe, kedy nahrávka vznikala a nostalgickú latku udržiavajú aj milé archívne zábery. Svetové turné kapely k legendárnej nahrávke prebieha od samého začiatku roku a aktuálne hrajú v USA a neskôr v Kanade. Po krátkej jarnej prestávke sa kapela ešte v roku 2018 plánuje vrátiť do štúdia a pracovať na nástupcovi poslednej megalomanskej dosky The Astonishing. (ak)


Do Bratislavy vo februári prifrčia Pestilence – technickí deathmetalisti z Holandska, excelujúci v obore krkolomných gitár, vypečených sól a vražedného tempa. Po piatich rokoch prinesú do Randalu novú štúdiovku Hadeon a ako support sa predstavia mierne priamočiarejší brazílski death metalisti Rebaelliun. Zapíšte si za uši 17. február. (ak)


Haluz týždňa

Niektoré veci proste nie sú stvorené na to, aby sme ich chápali. To je aj prípad videa nižšie. David Lewandowski v ňom na animovanej postavičke ukazuje, ako by asi mohla vyzerať chôdza na spôsob Meshuggah. Fakt bizarné. (pm)


Týždenný prehľad noviniek na hard & heavy scéne vychádza vždy v pondelok, sekundu po polnoci. Ak chcete prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.

Autori: Pavol Magic (pm), Adrián Kozák (ak)
Foto: YouTube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti