Hlavná stránka

>

Správy

>

Vokálna skupina Close Harmony Friends si trúfla na hit Smooth kapely Santana

Vokálna skupina Close Harmony Friends si trúfla na hit Smooth kapely Santana

16.10.2020 - 12:30 | redakcia

Síce spolu v novom zložení spievajú len necelý pol rok, nezaháľajú. Speváci z vokálnej skupiny Close Harmony Friends len pred pár dňami predstavili svoj nový videoklip. Tentoraz prespievali jednu z najznámejších skladieb skupiny Santana.


"Pieseň Smooth je známa po celom svete, či už kvôli vlnivému latino rytmu alebo pre dominantnú gitaru, ktorá je výrazná aj v našej verzii. Je vždy náročné dať dokopy deväť hlasov a doslova len hlasov, keďže ako vokálna skupina hudobné nástroje nevyužívame. Tu sa spevák nemá za koho skryť. Tu je len jeho hlas, preto musí všetko do seba zapadať, aby sa to podstatné v piesni zachovalo," hovorí Mario Fančovič, zakladateľ a umelecký vedúci skupiny kapely Close Harmony Friends.

Skupina Santana získala za megahit Smooth v roku 2000 tri ceny Grammy v kategóriách Nahrávka roka, Pieseň roka a Najlepšia spevácka popová spolupráca. Vokálna skupina z Nitry s ňou v týchto dňoch žne úspech tiež, a to najmä na sociálnej sieti Facebook, kde videoklip dosiahol v priebehu pár dní takmer 30-tisíc videní.


Členovia a cappella zoskupenia si uvedomujú, že skupina musí po dlhšej odmlke nabrať druhý dych a dostať sa späť do povedomia širokej verejnosti, preto na sebe poctivo a tvrdo pracujú. Aktuálne sa tešia aj z projektu All Stars A'cappella, kde sa v spoločnom videoklipe s čisto vokálnou coververziou skladby Bright Lights Bigger City od speváka Cee-Lo Greena stretlo 35 vokálnych skupín z rôznych kútov sveta. Close Harmony Friends sa ako jediní reprezentanti Európy ocitli medzi formáciami z USA, Filipín, Hong Kongu a ďalších krajín.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za Close Harmony Friends poskytla Ema Zákalická. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti