Hlavná stránka

>

Správy

>

WYFE a Lenny vydali spoločný singel Babylon. Pozrite si videoklip

WYFE a Lenny vydali spoločný singel Babylon. Pozrite si videoklip

16.10.2021 - 15:00 | redakcia

Kapela WYFE, ktorej meno už rezonuje na českej scéne vďaka niekoľkým úspešným singlom, vydáva singel Babylon, ku ktorému si na spoluprácu prizvala etablovanú a talentovanú speváčku Lenny, okrem iného držiteľku niekoľkých hudobných cien Anděl a autorku hitu Hell.o. K singlu predstavujú klip a pozývajú na krst svojej dosky Good Times.


"Spojenie s Lenny bolo úplne prirodzené. Všetko do seba zapadalo úplne samo, Lenka je ohromná profesionálka a v štúdiu bola skvelá. Je naozaj inšpiratívny človek a myslím, že atmosfére našej kapely dodala zase nový, krásny a hlboký rozmer," vysvetľuje gitarista a producent kapely WYFE Martyn Starý.

Klipu k spoločnej piesni oboch interpretov sa ujal renomovaný režisér Marek Jarkovský, ktorý stojí za klipmi pre umelcov ako je napríklad Paulie Garand, ale aj za úspešnými kampaňami pre Pietro Filipi, Esquire či Preciosa. Klip sa nakrúcal v priestoroch funkcionalistickej Volmanovej vily v Čelákoviciach, ktorá sa novo otvára verejnosti. V hlavných úlohách sa objavujú herci Agáta Červinková a Tomáš Havlínek.


Tento charizmatický herec si na natáčanie klipu odskočil z náročného skúšania jednej z najslávnejších divadelných hier histórie - Hamlet - v ktorej stvárni titulnú úlohu a ktorej premiéra sa uskutoční už 29. a 30. októbra v ABC. Tomáš je nielen herec, ale aj muzikant. Študoval husle na hudobnom gymnáziu a svoj husľový um by mal podľa všetkého ukázať práve v už spomínanej inscenácii od Williama Shakespeara. "Hamlet je správa často hroznom správaní ľudského pokolenia. A bohužiaľ na to nájdeme vždy nejaké pripodobnenie. Nech sme v 14. alebo v 21. storočí, "dodáva Havlínek.

Okrem singla tiež kapela konečne oznamuje termín vydania platne Good Times, ktorej vydanie sa rozhodla kvôli covidovej situácii odložiť. Good Times dostala názov podľa jednej z piesní, ktoré na doske budú, a koncertne bude pokrstená 6. novembra v pražskom Paláci Akropolis.

"Doska vyjde na deň presne o jeden rok neskôr, ako bol pôvodne plánovaný dátum. Príde nám to veľmi symbolické a dúfame, že tentoraz už na jeseň budeme môcť obísť republiku a predstaviť songy fanúšikom naživo," dodáva spevák kapely Marek Kedzior. Práve vydaný singel možno nájsť okrem YouTubu aj na všetkých streamingových platformách vrátane Spotify a Apple Music. Doska, rovnako, ako pieseň Babylon, vychádza vo vydavateľstve X Production s podporou programu OSA partner.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nikol Klevcovová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti