Hlavná stránka

>

Správy

>

Dagmar Pecková vystúpi na slávnom Kurt Weill Feste v nemeckom Dessau

Dagmar Pecková vystúpi na slávnom Kurt Weill Feste v nemeckom Dessau

17.02.2019 - 09:00 | redakcia

Prestížny festival na počesť skladateľa Kurta Weilla sa prvýkrát uskutočnil v roku 1993 v jeho rodnom meste Dessau. Kurt Weill Fest Dessau sa tento rok uskutoční už dvadsiaty šiestykrát. Bude sa konať od 1. do 17. marca. Festivalové akcie zahŕňajú výstavy, prednášky a hudobné predstavenia v oblasti opery, klasickej a súčasnej hudby.


Organizátorom festivalu je Spoločnosť Kurta Weilla, ktorú financuje Sasko-Anhaltsko spoločne s Nadáciou Kurta Weilla so sídlom v New Yorku. Tento ročník tohto medzinárodne ceneného festivalu zaháji revue Wanted českej mezzosopranistky Dagmar Peckovej, ktorá vznikla v réžii a výprave bratov Šimona a Michala Cabanovcov s kostýmami Simony Rybákovej a spolu s protagonistkou v nej vystupujú barytonista Jiří Hájek, klavirista a dirigent Jan Kučera, Epoque Quartet & Orchestra a Miroslav Hloucal Jazz Band.

"Jedno z našich predstavení - Wanted, ktoré sme hrali v apríli 2017 v pražskej Lucerne, navštívilo aj umelecké vedenie festivalu Kurta Weilla v Dessau. Produkcia sa im tak veľmi páčila, že začali rokovať o možnosti hosťovania v Nemecku. Tento rok sa sen všetkých, ktorí sa hudbe Kurta Weilla venujú, splnil aj nám. Už 1. marca zahajujeme s Wanted jedinečný festival v Dessau. Sme úplne prvá česká produkcia, ktorá tam za dvadsaťšesťročnú históriu zavíta," uviedla Dagmar Pecková a dodala: "Držte nám palce, nech máme úspech a môžeme tak skvele reprezentovať našu vlasť."

V apríli v roku 2017 vydala Dagmar Pecková piesne Kurta Weilla na albume s názvom Wanted, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Supraphon. Táto štúdiová nahrávka vznikla v spolupráci s tými istými hudobníkmi, ktorí ju následne stvárňujú na javisku. Vystúpenie sa uskutočnilo už 17-krát za sebou v pražskej Lucerne. Veľkolepá kabaretná revue Dagmar Peckovej s piesňami Kurta Weilla vznikla v produkcii agentúry Ságl Production.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti