Hlavná stránka

>

Správy

>

Lukáš Kolivoška nahral krásnu skladbu so Zuzanou Mikulcovou. Pozrite si videoklip

Lukáš Kolivoška nahral krásnu skladbu so Zuzanou Mikulcovou. Pozrite si videoklip

17.03.2021 - 13:00 | redakcia

Hudobník Lukáš "Kolia" Kolivoška je známy ako basgitarista, kapelník a pomocný producent v skupine IMT Smile, kde pôsobil 11 rokov. Spolupracoval aj s Kontrafaktom, Petrom Lipom, Richardom Müllerom, Mariánom Čekovským, Veronikou Rabada a ďalšími. V posledných rokoch sa venoval inej hudbe, no jeho novinka so Zuzanou Mikulcovou je príjemným návratom k popu.


Pred piatimi rokmi po ukončení spolupráce s IMT Smile založil Lukáš Kolivoška v Košiciach soulfunkový projekt The Streetgroove, v ktorom si so spevákom Dominikom Haluškom, známym najmä vďaka komediálnym videám pod pseudonymom Domi Haly, a ďalšími muzikantmi plní svoje "bass-groove sny". Súčasná situácia ho prinútila zamestnať sa na plný uväzok mimo hudobnej brandže, ale na hudbu nezanevrel. Vo voľných chvíľach vďaka moderným technológiám prepojil svojich muzikantských kamarátov a výsledkom je nová skladba Nič nestalo sa.

Skladbu dokončil po 15 rokoch

"Táto skladba je dôkazom toho, že je možné spojiť hudobníkov z rôznych kapiel a nahrať dobrú skladbu, aj keď je každý z nich na inom mieste. Vždy totiž platí, že hudba spája. Cez túto pandémiu to platí dvojnásobne a veľmi si vážim, že sa počas minulého roka moji hudobní kamaráti rozhodli nahrávať so mnou na rôznych miestach Slovenska," povedal o novej skladbe Kolia. "Pesnička pôvodne vznikla asi pred 15 rokmi v skúšobni v Prešove. S anglickým textom ju spievala spoluautorka hudby Miroslava Rogulová, ktorá teraz pôsobí ako fotografka vo Francúzsku. Tam dostala Covid a po jeho prekonaní stratila silu v hlasivkách a skladbu už teraz nemohla naspievať. Dúfam, že sa čoskoro celkom uzdraví," dodáva hudobník a skladateľ.

Napriek tomu sa Kolia k piesni vrátil a rozhodol sa ju dokončiť a nahrať s novým slovenským textom, ktorý napísal známy a uznávaný slovenský textár Vlado Krausz. Na jej naspievanie hudobník oslovil speváčku Zuzanu Mikulcovú. "Mal som v hlave presnú predstavu o tom, ako má vyzerať spev, aká farba hlasu tam bude sedieť. Oslovil som Zuzanu a som veľmi rád, že súhlasila, pretože svojím spevom do tej mojej predstavy zapadla úplne dokonale," povedal o vzniku zaujímavej spolupráce hudobník.


Pesnička sa nahrávala v rôznych štúdiách v Prešove, Košiciach, Bernolákove a Bratislave a postupne sa na výslednej podobe podieľalo takmer dvadsať hudobníkov, zvukových majstrov a producentov z rôznych hudobných žánrov. Od basgitaristu skupiny Heľenine Oči Tomáša Durkáča až po bubeníka Petra Lipu, Michala Fedora. Kompletný zoznam hudobníkov, ktorí sa na vzniku piesne podieľali, nájdete na konci článku.

Videoklip Nič nestalo sa nakrúcal známy prešovský filmár Jaroslav "Jaris" Vaľko so Sandrou Urbančíkovou (Eniesa) v zimnej atmosfére strediska Jasná v Nizkych Tatrách.

Kolia po novej skladbe pokračuje v skladaní a nahrávaní a na leto pripravuje novú tanečnú skladbu v house-popovom štýle. Zároveň má tento rok v pláne dokončiť vlastný album, na ktorom postupne pracuje už takmer tri roky.

Na tvorbe a nahrávaní piesne sa podieľali:

Hudba: Lukáš "Kolia" Kolivoška/Miroslava Rogulová 
Text: Vlado Krausz

Zuzana Mikulcová - spev
Michal Fedor - bubny
Tomáš Durkáč - kontrabas, sláky
Martin Cibulka - fender-piano
Dominik Haluška - sólo klavír
Samuel Marinčák - akustická gitara
Samuel Kovács - elektrická gitara
Daniel Kočiš - husle
Mário Belák - sax
Martin "Lecho" Lechmann - synth
Kolia - nahrávanie, editovanie, produkcia
Bobo Tkáč - mix master

Nahrávané v rokoch 2005-2021 v štúdiách:
Prešov - Vukov
Košice - Klakson, Stará Baštová 4 - Kolja recording
Bernolákovo - Samuel Kovács
Bratislava - Andrej Hruška

Video: Jaroslav "Jaris" Vaľko , Sandra Urbančíková

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti